9.8 C
Craiova
marți, 26 mai, 2020
Știri de ultima oră Sport Fotbal Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (18-21 octombrie)

Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (18-21 octombrie)

Liga I, etapa 13


Vineri, 18 octombrie: AFC Hermannstadt – FC Voluntari 0-0, Dinamo – Gaz Metan Mediaş 2-0.
Sâmbătă, 19 octombrie: CFR Cluj – Universitatea Craiova 2-0.
Duminică, 20 octombrie: Academica Clinceni – FC Viitorul 0-0, Sepsi Sfântu Gheorghe – Astra 2-3, Chindia Târgovişte – FCSB 1-2.
Luni, 21 octombrie: Poli Iaşi – FC Botoşani 0-3.

Clasament:

……..

Liga a II-a, etapa 13


Sâmbătă, 19 octombrie: Gloria Buzău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0-0, Metaloglobus Bucureşti – CSM Reșița 1-0, Dunărea Călăraşi – Turris Turnu Măgurele 3-2, Sportul Snagov – Pandurii Târgu Jiu 3-2, Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna 3-0, Csikszereda Miercurea Ciuc – FC Rapid 1-0.
Duminică, 20 octombrie: Ripensia Timișoara – Daco-Getica Bucureşti 7-2, UTA Arad – ASU Poli Timișoara 1-0, Universitatea Cluj – CS Mioveni 2-2.
Luni, 21 octombrie – ora 18.00: FC Argeş – Farul Constanța.


Clasament: 1. CS Mioveni 27 puncte (golaveraj 23:8), 2. Turnu Măgurele 26 (25:11), 3. UTA Arad 23 (28:6), 4. Metaloglobus 22 (18:12), 5. Viitorul Tg. Jiu 21 (18:15), 6. Petrolul Ploiești 21 (14:11), 7. Gloria Buzău 20 (20:11), 8. Rapid București 20 (14:10), 9. Farul Constanţa 18 (11:10), 10. FC Argeş 16 (14:15), 11. Ripensia 16 (19:21), 12. Miercurea Ciuc 16 (12:15), 13. Concordia Chiajna 16 (10:15), 14. Dunărea Călărași 15 (16:18), 15. CSM Reşiţa 15 (14:18), 16. ASU Poli Timișoara 13 (11:8), 17. „U“ Cluj 13 (17:15), 18. Pandurii Tg. Jiu 7 (9:25), 19. Daco-Getica București 6 (8:33), 20. Sportul Snagov 5 (8:32).

……..

Liga a III-a, seria 3 – etapa 9:

Vineri, 18 octombrie: CSM Slatina – Progresul Spartac 2-2, Flacăra Moreni – Vediţa Coloneşti 4-0, FC Voluntari II – CS Blejoi 2-3, Universitatea II Craiova – FC Pucioasa 6-1, CS Baloteşti – Municipal Braşov 2-3, Unirea Bascov – CSM Alexandria 2-1.
Sâmbătă, 19 octombrie: Cetate Râşnov – Astra II 1-3, Sporting Roşiori – Tractorul Cetate 1-0.

Clasament: 1. Flacăra Moreni 19 puncte (golaveraj 17-7), 2. CSM Slatina 18 (18-5), 3. Progresul Spartac 18 (18-6), 4. Universitatea II Craiova 18 (20-10), 5. CSM Alexandria 16 (14-9), 6. Vediţa Coloneşti 14 (9-11), 7. FC Voluntari II 13 (22-25), 8. Unirea Bascov 12 (21-17), 9. CS Blejoi 12 (10-10), 10. Cetate Râşnov 11 (16-18), 11. CS Baloteşti 10 (13-15), 12. Municipal Braşov 9 (10-16), 13. Tractorul Cetate 9 (13-26), 14. Astra II 8 (12-11), 15. Sporting Roşiori 7 (5-21), 16. FC Pucioasa 5 (6-17).

………..

Liga a III-a, seria 4 – etapa 9


Vineri, 18 octombrie: Şoimii Lipova – CSC Dumbrăvița 3-0, CSO Filiaşi – Fortuna Becicherecu Mic 3-3.
Sâmbătă, 19 octombrie: Viitorul Dăeşti – ACS Poli Timişoara 2-0, Naţional Sebiş – Ghiroda şi Giarmata Vii 0-2, Gilortul Târgu Cărbuneşti – Progresul Pecica 0-0, FCU Craiova – Crişul Chişineu Criş 5-0, Flacăra Horezu – Cetate Deva 1-0, CS Hunedoara – Gloria Cermei 3-1.

Clasament: 1. FCU Craiova 25 puncte (golaveraj 23-6), 2. Flacăra Horezu 17 (13-6), 3. CSC Ghiroda 15 (19-10), 4. Becicherecu Mic 15 (16-10), 5. Viitorul Dăeşti 15 (23-20), 6. Progresul Pecica 15 (14-11), 7. Chişineu Criş 14 (14-13), 8. CSC Dumbrăviţa 13 (12-11), 9. Şoimii Lipova 12 (10-9), 10. CS Hunedoara 12 (16-18), 11. CSO Filiaşi 11 (14-16), 12. Gloria Cermei 8 (14-16), 13. Naţional Sebiş 8 (12-18), 14. Cetate Deva 8 (7-13), 15. ACS Poli Timişoara 7 (8-21), 16. Gilortul Târgu Cărbuneşti 2 (4-21).

………..

Liga a IV-a Dolj Mass, etapa 9

Sâmbătă, 19 octombrie: Danubius Bechet – Recolta Ostroveni 8-0, Unirea Amărăştii de Jos – Tineretul Poiana Mare 2-0, ACS Desa – Progresul Cerăt 5-5, Dunărea Calafat – Viitorul Măceşu de Sus 0-2, Jiul Podari – Tractorul II Cetate 6-3, Flacăra Moţăţei – CS Cârcea 2-3, Progresul Segarcea – Victoria Pleniţa 1-2.
Duminică, 20 octombrie: Metropolitan Işalniţa – UT Dăbuleni 2-4.

Clasament: 1. Jiul Podari 25 puncte (golaveraj 40-10), 2. UT Dăbuleni 24 (43-22), 3. Progresul Cerăt 22 (29-20), 4. Danibius Bechet 21 (37-15), 5. Metropolitan Işalniţa 21 (25-12), 6. CS Cârcea 18 (33-15), 7. Amărăştii de Jos 17 (20-10), 8. Victoria Pleniţa 15 (19-20), 9. ACS Desa 13 (32-29), 10. Progresul Segarcea 8 (25-26), 11. Poiana Mare 8 (10-21), 12. Flacăra Moţăţei 6 (20-26), 13. Măceşu de Sus 6 (15-24), 14. Tractorul II Cetate 5 (21-32), 15. Recolta Ostroveni 1 (11-39), 16. Dunărea Calafat 0 (1-60).

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

ȘTIRI GdS

Pediatri: Îi punem copilului mască de protecție? Ce tip?

Una dintre principalele măsuri de protecție împotriva noului coronavirus constă în purtarea unei măști de protecție. Ordinul privind obligativitatea purtării măștii emis...

De ce să consumi ceai din flori de soc

Ceaiul de soc este cunoscut pentru proprietăţile sale antioxidante, scăderea nivelului de colesterol, îmbunătăţirea vederii, stimularea sistemului imunitar, îmbunătăţirea sănătăţii inimii şi...