Acasă Sport Fotbal Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (18-21 octombrie)

Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (18-21 octombrie)

-

Liga I, etapa 13


Vineri, 18 octombrie: AFC Hermannstadt – FC Voluntari 0-0, Dinamo – Gaz Metan Mediaş 2-0.
Sâmbătă, 19 octombrie: CFR Cluj – Universitatea Craiova 2-0.
Duminică, 20 octombrie: Academica Clinceni – FC Viitorul 0-0, Sepsi Sfântu Gheorghe – Astra 2-3, Chindia Târgovişte – FCSB 1-2.
Luni, 21 octombrie: Poli Iaşi – FC Botoşani 0-3.

Clasament:

……..

Liga a II-a, etapa 13


Sâmbătă, 19 octombrie: Gloria Buzău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0-0, Metaloglobus Bucureşti – CSM Reșița 1-0, Dunărea Călăraşi – Turris Turnu Măgurele 3-2, Sportul Snagov – Pandurii Târgu Jiu 3-2, Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna 3-0, Csikszereda Miercurea Ciuc – FC Rapid 1-0.
Duminică, 20 octombrie: Ripensia Timișoara – Daco-Getica Bucureşti 7-2, UTA Arad – ASU Poli Timișoara 1-0, Universitatea Cluj – CS Mioveni 2-2.
Luni, 21 octombrie – ora 18.00: FC Argeş – Farul Constanța.


Clasament: 1. CS Mioveni 27 puncte (golaveraj 23:8), 2. Turnu Măgurele 26 (25:11), 3. UTA Arad 23 (28:6), 4. Metaloglobus 22 (18:12), 5. Viitorul Tg. Jiu 21 (18:15), 6. Petrolul Ploiești 21 (14:11), 7. Gloria Buzău 20 (20:11), 8. Rapid București 20 (14:10), 9. Farul Constanţa 18 (11:10), 10. FC Argeş 16 (14:15), 11. Ripensia 16 (19:21), 12. Miercurea Ciuc 16 (12:15), 13. Concordia Chiajna 16 (10:15), 14. Dunărea Călărași 15 (16:18), 15. CSM Reşiţa 15 (14:18), 16. ASU Poli Timișoara 13 (11:8), 17. „U“ Cluj 13 (17:15), 18. Pandurii Tg. Jiu 7 (9:25), 19. Daco-Getica București 6 (8:33), 20. Sportul Snagov 5 (8:32).

……..

Liga a III-a, seria 3 – etapa 9:

Vineri, 18 octombrie: CSM Slatina – Progresul Spartac 2-2, Flacăra Moreni – Vediţa Coloneşti 4-0, FC Voluntari II – CS Blejoi 2-3, Universitatea II Craiova – FC Pucioasa 6-1, CS Baloteşti – Municipal Braşov 2-3, Unirea Bascov – CSM Alexandria 2-1.
Sâmbătă, 19 octombrie: Cetate Râşnov – Astra II 1-3, Sporting Roşiori – Tractorul Cetate 1-0.

Clasament: 1. Flacăra Moreni 19 puncte (golaveraj 17-7), 2. CSM Slatina 18 (18-5), 3. Progresul Spartac 18 (18-6), 4. Universitatea II Craiova 18 (20-10), 5. CSM Alexandria 16 (14-9), 6. Vediţa Coloneşti 14 (9-11), 7. FC Voluntari II 13 (22-25), 8. Unirea Bascov 12 (21-17), 9. CS Blejoi 12 (10-10), 10. Cetate Râşnov 11 (16-18), 11. CS Baloteşti 10 (13-15), 12. Municipal Braşov 9 (10-16), 13. Tractorul Cetate 9 (13-26), 14. Astra II 8 (12-11), 15. Sporting Roşiori 7 (5-21), 16. FC Pucioasa 5 (6-17).

………..

Liga a III-a, seria 4 – etapa 9


Vineri, 18 octombrie: Şoimii Lipova – CSC Dumbrăvița 3-0, CSO Filiaşi – Fortuna Becicherecu Mic 3-3.
Sâmbătă, 19 octombrie: Viitorul Dăeşti – ACS Poli Timişoara 2-0, Naţional Sebiş – Ghiroda şi Giarmata Vii 0-2, Gilortul Târgu Cărbuneşti – Progresul Pecica 0-0, FCU Craiova – Crişul Chişineu Criş 5-0, Flacăra Horezu – Cetate Deva 1-0, CS Hunedoara – Gloria Cermei 3-1.

Clasament: 1. FCU Craiova 25 puncte (golaveraj 23-6), 2. Flacăra Horezu 17 (13-6), 3. CSC Ghiroda 15 (19-10), 4. Becicherecu Mic 15 (16-10), 5. Viitorul Dăeşti 15 (23-20), 6. Progresul Pecica 15 (14-11), 7. Chişineu Criş 14 (14-13), 8. CSC Dumbrăviţa 13 (12-11), 9. Şoimii Lipova 12 (10-9), 10. CS Hunedoara 12 (16-18), 11. CSO Filiaşi 11 (14-16), 12. Gloria Cermei 8 (14-16), 13. Naţional Sebiş 8 (12-18), 14. Cetate Deva 8 (7-13), 15. ACS Poli Timişoara 7 (8-21), 16. Gilortul Târgu Cărbuneşti 2 (4-21).

………..

Liga a IV-a Dolj Mass, etapa 9

Sâmbătă, 19 octombrie: Danubius Bechet – Recolta Ostroveni 8-0, Unirea Amărăştii de Jos – Tineretul Poiana Mare 2-0, ACS Desa – Progresul Cerăt 5-5, Dunărea Calafat – Viitorul Măceşu de Sus 0-2, Jiul Podari – Tractorul II Cetate 6-3, Flacăra Moţăţei – CS Cârcea 2-3, Progresul Segarcea – Victoria Pleniţa 1-2.
Duminică, 20 octombrie: Metropolitan Işalniţa – UT Dăbuleni 2-4.

Clasament: 1. Jiul Podari 25 puncte (golaveraj 40-10), 2. UT Dăbuleni 24 (43-22), 3. Progresul Cerăt 22 (29-20), 4. Danibius Bechet 21 (37-15), 5. Metropolitan Işalniţa 21 (25-12), 6. CS Cârcea 18 (33-15), 7. Amărăştii de Jos 17 (20-10), 8. Victoria Pleniţa 15 (19-20), 9. ACS Desa 13 (32-29), 10. Progresul Segarcea 8 (25-26), 11. Poiana Mare 8 (10-21), 12. Flacăra Moţăţei 6 (20-26), 13. Măceşu de Sus 6 (15-24), 14. Tractorul II Cetate 5 (21-32), 15. Recolta Ostroveni 1 (11-39), 16. Dunărea Calafat 0 (1-60).

ȘTIRI VIDEO GdS

Bancul zilei

După un oribil accident rutier, întreaga echipă de fotbal a României, care se afla într-un autocar, ajunge în faţa porţii Raiului. –...