Acasă Sport Fotbal Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (11-13 octombrie)

Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (11-13 octombrie)

-

Liga a II-a, etapa 11:


Sâmbătă, 12 octombrie – ora 11.00: Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Farul Constanța, Ripensia Timișoara – CS Mioveni; ora 13.30: Metaloglobus Bucureşti – Turris Turnu Măgurele.
Duminică, 13 octombrie – ora 14.30: Sportul Snagov – Universitatea Cluj; ora 17.00: Csikszereda Miercurea Ciuc – Pandurii Târgu Jiu; ora 19.30: Petrolul Ploieşti – Daco-Getica Bucureşti.
Partidele FC Argeş – CSM Reșița, Gloria Buzău – ASU Poli Timișoara, UTA Arad – Concordia Chiajna, Dunărea Călăraşi – FC Rapid nu se dispută.

Clasament: 1. Turnu Măgurele 25 puncte (golaveraj 22-6), 2. CS Mioveni 20 (14-5), 3. UTA Arad 19 (26-5), 4. Gloria Buzău 19 (19-9), 5. FC Rapid 17 (13-9), 6. FC Argeş 16 (13-13), 7. Metaloglobus 15 (15-11), 8. Farul Constanța 15 (7-6), 9. Petrolul Ploieşti 15 (8-10), 10. Viitorul Tg. Jiu 14 (14-13), 11. Concordia Chiajna 13 (9-12), 12. ASU Poli 12 (10-6), 13. Dunărea Călăraşi 12 (13-15), 14. Ripensia Timișoara 12 (12-14), 15. CSM Reșița 12 (12-16), 16. „U“ Cluj 11 (12-9), 17. Miercurea Ciuc 9 (8-13), 18. Daco-Getica 6 (6-22), 19. Pandurii Tg. Jiu 5 (5-20), 20. Sportul Snagov 1 (3-27).

……..

Liga a III-a, seria 3 – etapa 8:


Vineri, 11 octombrie – ora 15.00: Astra II – Unirea Bascov, CSM Alexandria – CS Baloteşti.
Sâmbătă, 12 octombrie – ora 15.00: Progresul Spartac – Sporting Roşiori, Tractorul Cetate – Olimpic Cetate Râşnov, Municipal Braşov – Universitatea II Craiova, FC Pucioasa – FC Voluntari II, CS Blejoi – Flacăra Moreni, Vediţa Coloneşti – CSM Slatina.

Clasament: 1. CSM Slatina 16 puncte (golaveraj 15-2), 2. Flacăra Moreni 16 (13-3), 3. Progresul Spartac 14 (12-3), 4. Universitatea II Craiova 14 (13-8), 5. CSM Alexandria 13 (10-6), 6. Vediţa Coloneşti 13 (8-6), 7. Cetate Râşnov 11 (15-12), 8. CS Baloteşti 10 (10-9), 9. FC Voluntari II 10 (17-20), 10. Unirea Bascov 8 (16-13), 11. CS Blejoi 6 (3-8), 12. Tractorul Cetate 6 (10-25), 13. FC Pucioasa 5 (3-8), 14. Municipal Braşov 5 (6-13), 15. Astra II 4 (6-7), 16. Sporting Roşiori 4 (3-17).

………

Liga a III-a, seria 4 – etapa 8:


Vineri, 11 octombrie – ora 15.00: ACS Poli Timişoara – CS Hunedoara, Cetate Deva – FCU Craiova, CSC Dumbrăvița – Naţional Sebiş, CSC Ghiroda – Viitorul Dăeşti.
Sâmbătă, 12 octombrie – ora 15.00: Gloria Cermei – Flacăra Horezu, Crişul Chişineu Criş – CSO Filiaşi, Fortuna Becicherecu Mic – Gilortul Târgu Cărbuneşti, Progresul Pecica – Şoimii Lipova.


Clasament: 1. FCU Craiova 19 puncte (golaveraj 17-6), 2. Progresul Pecica 14 (13-9), 3. Flacăra Horezu 13 (11-5), 4. CSC Ghiroda 12 (15-6), 5. Chişineu Criş 11 (12-8), 6. Becicherecu Mic 11 (10-7), 7. CSC Dumbrăvița 10 (9-7), 8. CSO Filiaşi 10 (11-11), 9. Viitorul Dăeşti 9 (17-18), 10. CS Hunedoara 9 (12-15), 11. Naţional Sebiş 8 (11-13), 12. Cetate Deva 8 (7-11), 13. Gloria Cermei 7 (12-12), 14. Şoimii Lipova 6 (5-8), 15. ACS Poli 4 (6-18), 16. Târgu Cărbuneşti 1 (4-18).

………

Liga a IV-a Dolj Mass, etapa 8:


Sâmbătă, 12 octombrie – ora 11.00: CS Cârcea – Danubius Bechet, Recolta Ostroveni – Unirea Amărăştii de Jos, UT Dăbuleni – Progresul Segarcea, Viitorul Măceşu de Sus – Jiul Podari.
Duminică, 13 octombrie – ora 11.00: Tineretul Poiana Mare – ACS Desa, Progresul Cerăt – Metropolitan Işalniţa, Tractorul II Cetate – Flacăra Moţăţei, Victoria Pleniţa – Dunărea Calafat.

Clasament: 1. Metropolitan Işalniţa 21 puncte (golaveraj 21-5), 2. Jiul Podari 19 (32-6), 3. UT Dăbuleni 18 (33-17), 4. Danubius Bechet 18 (27-11), 5. Progresul Cerăt 18 (21-13), 6. CS Cârcea 12 (26-11), 7. ACS Desa 12 (27-22), 8. Amărăştii de Jos 11 (16-10), 9. Victoria Pleniţa 9 (11-18), 10. Progresul Segarcea 8 (21-18), 11. Flacăra Moţăţei 6 (17-18), 12. Tineretul Poiana Mare 5 (8-19), 13. Viitorul Măceşu de Sus 3 (12-22), 14. Tractorul II Cetate 2 (13-25), 15. Recolta Ostroveni 1 (11-29), 16. Dunărea Calafat 0 (0-52).

ȘTIRI VIDEO GdS

Kovesi, confirmată de Consiliul UE ca procuror şef european

Consiliul Uniunii Europene a confirmat luni numirea procurorului român Laura Codruţa Kovesi în funcţia de procuror-şef european. Această numire trebuie să fie...