Acasă Sport Fotbal S-au stabilit meciurile din 16-imile Cupei. „U” Craiova va juca la Reşiţa

S-au stabilit meciurile din 16-imile Cupei. „U” Craiova va juca la Reşiţa

-

Astăzi, la ora 12.00, la sediul Federaţiei Române de Fotbal, a avut loc tragerea la sorţi a şaisprezecimilor Cupei României. Formaţiile oltene au fost împerecheate astfel: CSM Reşiţa – Universitatea Craiova, FCU – Universitatea Cluj şi Flacăra Horezu – Astra Giurgiu

Partidele vor avea loc în perioada 24-26 septembrie, gazde fiind echipele mai slab cotate.

………..

ŞTIRE INIŢIALĂ

Echipele din eşaloanele inferioare au disputat marţi şi miercuri partidele din turul 4. Din cele optsprezece meciuri jucate, acestea sunt echipele care s-au calificat mai departe, în şaisprezecimi: Csikszereda, CSM Reşiţa, Făurei, Flacăra Horezu, Industria Gâlda, Metalul Buzău, „U” Cluj, Petrolul Ploieşti, Concordia Chiajna, Metaloglobus, Rapid Bucureşti, FCU Craiova, UTA Arad, Foresta Suceava, Ripensia Timişoara, CS Mioveni, Turris Turnu Măgurele, Sănătatea Cluj.

CS Făurei – CS Mioveni.

Chindia Târgovişte – FC Hermannstadt.

Sănătatea Cluj – FC Viitorul.

Metaloglobus – FCSB.

Industria Galda – Petrolul Ploieşti.

Metalul Buzău – Miercurea Ciuc.

UTA Arad – Dinamo.

Reşiţa – Universitatea Craiova.

U Craiova 1948 SA – Universitatea Cluj.

Foresta Suceava – Gaz Metan Mediaş.

FC Botoşani – CFR Cluj.

Ripensia Timişoara – Sepsi Sfântu Gheorghe.

Flacăra Horezu – Astra Giugiu.

Academica Clinceni – Turris Turnu Măgurele.

Concordia – Chiajna – FC Voluntari.

Rapid Bucureşti – Poli Iaşi, prima partidă din şaisprezecimi.

A început tragerea la sorţi.

URNA A: FC CFR 1907 Cluj SA , SC Fotbal Club FCSB SA, SC FC Viitorul Constanţa SA, Universitatea Craiova, AFC Astra, ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, CS Gaz Metan Mediaş, SC Dinamo 1948 SA, SC FC Voluntari SA, ACSM Politehnica Iaşi, AFC Hermannstadt, AS FC Universitatea Cluj, CS Mioveni, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele,

URNA B: AFC Botoşani, CS Concordia Chiajna, AFC Chindia Târgovişte, Academica Clinceni, FC Petrolul Ploieşti, FC Metaloglobus, AFC Ripensia Timişoara, AFC UTA Arad, Fotbal Club Rapid, CSM Reşiţa, U Craiova 1948 SA, ACS Flacăra Horezu, ACS Foresta Suceava, Sănătatea Servicii Publice Cluj, AFC Metalul Buzău, CS Făurei, ACS Industria Galda.

ȘTIRI VIDEO GdS