Acasă Sport Fotbal Programe, clasamente, rezultate (16-20 august)

Programe, clasamente, rezultate (16-20 august)

-

Liga I, etapa a 6-a:

Vineri, 16 august: FC Hermannstadt – Academica Clinceni 2-1, Chindia Târgoviște – Dinamo București 3-2.
Sâmbătă, 17 august: Sepsi Sf. Gheorghe – CFR Cluj 1-1.
Duminică, 18 august: FC Botoșani – Universitatea Craiova 1-1, FCSB – Poli Iași 1-2.
Luni, 19  august: FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 0-3, Astra Giurgiu – FC Viitorul 1-1.

Clasament:

1.CFR Cluj642014:414
2.Poli Iași64208:214
3.FC Viitorul633014:712
4.Gaz Metan Mediaș633010:412
5.FC Botoșani624012:710
6.Univ. Craiova63128:610
7.Sepsi Sf. Gheorghe61505:48
8.Astra Giurgiu62227:78
9.FC Hermannstadt62049:146
10.FC Voluntari61235:105
11.FCSB61147:124
12.Chindia Târgoviște61147:134
13.Academica Clinceni61059:163
14.Dinamo București61056:153

Etapa viitoare:
Vineri, 23 august – ora 18.00: Poli Iași – Chindia Târgoviște, ora 21.00: Universitatea Craiova – Astra Giurgiu.
Sâmbătă, 24 august – ora 15.30: Academica Clinceni – Sepsi, ora 21.00: CFR Cluj – FC Botoșani.
Duminică, 25 august – ora 18.00: Viitorul – FC Voluntari, ora 21.00: Gaz Metan – FCSB.
Luni, 26 august – ora 21.00: Dinamo – FC Hermannstadt.

…..

Liga a II-a, etapa a 3-a:

Sâmbătă, 17 august: CSM Reșița – Pandurii Târgu Jiu 3-1, Viitorul Pandurii- CS Mioveni 0-1, Gloria Buzău – Sportul Snagov 7-0, Metaloglobus București – Ripensia Timișoara 3-0, UTA Arad – Csikszereda Miercurea Ciuc 3-0, FC Argeș – Universitatea Cluj 1-0, ASU Poli Timișoara – Daco-Getica București 0-1.
Duminică, 18 august: Concordia Chiajna – Farul Constanța 2-1, Dunărea Călărași – Petrolul Ploiești 1-3.
Marți, 20 august – Turris Turnu Măgurele – FC Rapid 1-3.

Clasament:

1.SCM Buzau330010:19
2.UTA Arad33009:09
3.Turris T. Magurele33008:19
4.CSM Resita32106:27
5.CS Mioveni32103:17
6.FC Arges32015:26
7.Petrolul Ploiești32015:56
8.Concordia Chiajna32014:46
9.Rapid București31114:44
10.Farul Constanţa31112:24
11.Politehnica Timișoara31023:23
12.‘U’ Cluj31023:33
13.Metaloglobus31024:53
14.Miercurea Ciuc31023:43
15.Ripensia Timisoara31023:63
16.ACS Viitorul Tg. Jiu31022:53
17.Daco-Getica București31021:43
18.Dunărea Călărași30031:70
19.Pandurii Tg. Jiu30031:80
20.Sportul Snagov30031:120

ȘTIRI VIDEO GdS