Foto: frf.ro
Foto: frf.ro

Astăzi, în cadrul şedinţei Comitetului de Urgență al FRF, seriile Ligii a III-a au suferit câteva modidicări, asta în urma retragerii formaţiei CSM Târgu Mureş. În locul acesteia va activa în următorul sezon Sporting Roșiori. O altă modificare o reprezintă trecerea formaţiei CSO Filiaşi din seria 3, în seria 4. Astfel, componenţa grupelor care în care vor evolua formaţiile oltene arată astfel:


-seria 3: AFC Progresul 1944 Spartac, CS Balotești, FC Voluntari II, ACS SR Municipal Brașov, ACS Olimpic Cetate Râșnov, Unirea Bascov, Astra II, CS Blejoi, FC Pucioasa, Flacăra Moreni, Vedița Colonești, CSM Slatina, CSM Alexandria, Universitatea II Craiova, Tractorul Cetate, Sporting Roșiori;

-seria 4: FCU Craiova, Gilortul Târgu Cărbunești, Flacăra Horezu, Viitorul Dăești, LPS Cetate Deva, CS Hunedoara, CSC Ghiroda și Giarmata Vii, ACS Poli Timișoara, CSC Dumbrăvița, Fortuna Becicherecu Mic, Șoimii Lipova, Gloria Lunca-Teuz Cermei, Național Sebiș, Crișul Chișineu Criș, Progresul Pecica, CSO Filiași.
Prima etapă din noul sezon este programată pe 24 august 2019. Ultima din tur și din acest an va avea loc pe 30 noiembrie 2019, urmând ca Liga 3 să se reia pe 7 martie 2020.

Programul turului de campionat:

Seria I:

Etapa 1 – 24 august 2019
ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC
AS FC PUCIOASA – CSM ALEXANDRIA
CS BLEJOI – AFC ASTRA 2
ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S. – CS TRACTORUL CETATE
CSM SLATINA – CS SPORTING ROȘIORI 2008
CSM FLACĂRA MORENI – ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV
SC FC VOLUNTARI SA 2 – ACS UNIREA BASCOV
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – CS BALOTEȘTI

Etapa 2 – 31 august 2019
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC – CS BALOTEȘTI
ACS UNIREA BASCOV – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2
ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV – SC FC VOLUNTARI SA 2
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – CSM FLACĂRA MORENI
CS TRACTORUL CETATE – CSM SLATINA
AFC ASTRA 2 – ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S.
CSM ALEXANDRIA – CS BLEJOI
ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV – AS FC PUCIOASA

Etapa 3 – 7 septembrie 2019
AS FC PUCIOASA – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC
CS BLEJOI – ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV
ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S. – CSM ALEXANDRIA
CSM SLATINA – AFC ASTRA 2
CSM FLACĂRA MORENI – CS TRACTORUL CETATE
SC FC VOLUNTARI SA 2 – CS SPORTING ROȘIORI 2008
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV
CS BALOTEȘTI – ACS UNIREA BASCOV

Etapa 4 – 14 septembrie 2019
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC – ACS UNIREA BASCOV
ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV – CS BALOTEȘTI
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2
CS TRACTORUL CETATE – SC FC VOLUNTARI SA 2
AFC ASTRA 2 – CSM FLACĂRA MORENI
CSM ALEXANDRIA – CSM SLATINA
ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV – ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S.
AS FC PUCIOASA – CS BLEJOI

Etapa 5 – 21 septembrie 2019
CS BLEJOI – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC
ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S. – AS FC PUCIOASA
CSM SLATINA – ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV
CSM FLACĂRA MORENI – CSM ALEXANDRIA
SC FC VOLUNTARI SA 2 – AFC ASTRA 2
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – CS TRACTORUL CETATE
CS BALOTEȘTI – CS SPORTING ROȘIORI 2008
ACS UNIREA BASCOV – ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV

Etapa 6 – 28 septembrie 2019
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC – ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – ACS UNIREA BASCOV
CS TRACTORUL CETATE – CS BALOTEȘTI
AFC ASTRA 2 – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2
CSM ALEXANDRIA – SC FC VOLUNTARI SA 2
ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV – CSM FLACĂRA MORENI
AS FC PUCIOASA – CSM SLATINA
CS BLEJOI – ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S.

Etapa 7 – 5 octombrie 2019
ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S. – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC
CSM SLATINA – CS BLEJOI
CSM FLACĂRA MORENI – AS FC PUCIOASA
SC FC VOLUNTARI SA 2 – ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – CSM ALEXANDRIA
CS BALOTEȘTI – AFC ASTRA 2
ACS UNIREA BASCOV – CS TRACTORUL CETATE
ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV – CS SPORTING ROȘIORI 2008

Etapa 8 – 12 octombrie 2019
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC – CS SPORTING ROȘIORI 2008
CS TRACTORUL CETATE – ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV
AFC ASTRA 2 – ACS UNIREA BASCOV
CSM ALEXANDRIA – CS BALOTEȘTI
ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2
AS FC PUCIOASA – SC FC VOLUNTARI SA 2
CS BLEJOI – CSM FLACĂRA MORENI
ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S. – CSM SLATINA

Etapa 9 – 19 octombrie 2019
CSM SLATINA – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC
CSM FLACĂRA MORENI – ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S.
SC FC VOLUNTARI SA 2 – CS BLEJOI
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – AS FC PUCIOASA
CS BALOTEȘTI – ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV
ACS UNIREA BASCOV – CSM ALEXANDRIA
ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV – AFC ASTRA 2
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – CS TRACTORUL CETATE

Etapa 10 – 26 octombrie 2019
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC – CS TRACTORUL CETATE
AFC ASTRA 2 – CS SPORTING ROȘIORI 2008
CSM ALEXANDRIA – ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV
ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV – ACS UNIREA BASCOV
AS FC PUCIOASA – CS BALOTEȘTI
CS BLEJOI – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2
ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S. – SC FC VOLUNTARI SA 2
CSM SLATINA – CSM FLACĂRA MORENI

Etapa 11 – 2 noiembrie 2019
CSM FLACĂRA MORENI – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC
SC FC VOLUNTARI SA 2 – CSM SLATINA
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S.
CS BALOTEȘTI – CS BLEJOI
ACS UNIREA BASCOV – AS FC PUCIOASA
ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV – ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – CSM ALEXANDRIA
CS TRACTORUL CETATE – AFC ASTRA 2

Etapa 12 – 9 noiembrie 2019
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC – AFC ASTRA 2
CSM ALEXANDRIA – CS TRACTORUL CETATE
ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV – CS SPORTING ROȘIORI 2008
AS FC PUCIOASA – ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV
CS BLEJOI – ACS UNIREA BASCOV
ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S. – CS BALOTEȘTI
CSM SLATINA – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2
CSM FLACĂRA MORENI – SC FC VOLUNTARI SA 2

Etapa 13 – 16 noiembrie 2019
SC FC VOLUNTARI SA 2 – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – CSM FLACĂRA MORENI
CS BALOTEȘTI – CSM SLATINA
ACS UNIREA BASCOV – ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S.
ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV – CS BLEJOI
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – AS FC PUCIOASA
CS TRACTORUL CETATE – ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV
AFC ASTRA 2 – CSM ALEXANDRIA

Etapa 14 – 23 noiembrie 2019
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC – CSM ALEXANDRIA
ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV – AFC ASTRA 2
AS FC PUCIOASA – CS TRACTORUL CETATE
CS BLEJOI – CS SPORTING ROȘIORI 2008
ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S. – ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV
CSM SLATINA – ACS UNIREA BASCOV
CSM FLACĂRA MORENI – CS BALOTEȘTI
SC FC VOLUNTARI SA 2 – UNIVERSITATEA CRAIOVA 2

Etapa 15 – 30 noiembrie 2019
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC
CS BALOTEȘTI – SC FC VOLUNTARI SA 2
ACS UNIREA BASCOV – CSM FLACĂRA MORENI
ACS OLIMPIC CETATE RÂȘNOV – CSM SLATINA
CS SPORTING ROȘIORI 2008 – ACS VEDIȚA COLONEȘTI M.S.
CS TRACTORUL CETATE – CS BLEJOI
AFC ASTRA 2 – AS FC PUCIOASA
CSM ALEXANDRIA – ACS SR MUNICIPAL BRAȘOV

SERIA 4

Etapa 1 – 24 august 2019
AS FORTUNA BECICHERECU MIC – ACS POLI TIMIȘOARA
ACS PROGRESUL PECICA – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ
CSC DUMBRĂVIȚA – LPS CETATE DEVA
CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI
CS VIITORUL DĂEȘTI – CS HUNEDOARA
CS NAȚIONAL SEBIȘ – ACS FLACĂRA HOREZU
CS ȘOIMII LIPOVA – U CRAIOVA 1948 SA
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – ACSO FILIAȘI

Etapa 2 – 31 august 2019
ACS POLI TIMIȘOARA – ACSO FILIAȘI
U CRAIOVA 1948 SA – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI
ACS FLACĂRA HOREZU – CS ȘOIMII LIPOVA
CS HUNEDOARA – CS NAȚIONAL SEBIȘ
CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CS VIITORUL DĂEȘTI
LPS CETATE DEVA – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII
CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – CSC DUMBRĂVIȚA
AS FORTUNA BECICHERECU MIC – ACS PROGRESUL PECICA

Etapa 3 – 7 septembrie 2019
ACS PROGRESUL PECICA – ACS POLI TIMIȘOARA
CSC DUMBRĂVIȚA – AS FORTUNA BECICHERECU MIC
CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ
CS VIITORUL DĂEȘTI – LPS CETATE DEVA
CS NAȚIONAL SEBIȘ – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI
CS ȘOIMII LIPOVA – CS HUNEDOARA
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – ACS FLACĂRA HOREZU
ACSO FILIAȘI – U CRAIOVA 1948 SA

Etapa 4 – 14 septembrie 2019
ACS POLI TIMIȘOARA – U CRAIOVA 1948 SA
ACS FLACĂRA HOREZU – ACSO FILIAȘI
CS HUNEDOARA – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI
CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CS ȘOIMII LIPOVA
LPS CETATE DEVA – CS NAȚIONAL SEBIȘ
CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – CS VIITORUL DĂEȘTI
AS FORTUNA BECICHERECU MIC – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII
ACS PROGRESUL PECICA – CSC DUMBRĂVIȚA

Etapa 5 – 21 septembrie 2019
CSC DUMBRĂVIȚA – ACS POLI TIMIȘOARA
CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – ACS PROGRESUL PECICA
CS VIITORUL DĂEȘTI – AS FORTUNA BECICHERECU MIC
CS NAȚIONAL SEBIȘ – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ
CS ȘOIMII LIPOVA – LPS CETATE DEVA
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI
ACSO FILIAȘI – CS HUNEDOARA
U CRAIOVA 1948 SA – ACS FLACĂRA HOREZU

Etapa 6 – 28 septembrie 2019
ACS POLI TIMIȘOARA – ACS FLACĂRA HOREZU
CS HUNEDOARA – U CRAIOVA 1948 SA
CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – ACSO FILIAȘI
LPS CETATE DEVA – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI
CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – CS ȘOIMII LIPOVA
AS FORTUNA BECICHERECU MIC – CS NAȚIONAL SEBIȘ
ACS PROGRESUL PECICA – CS VIITORUL DĂEȘTI
CSC DUMBRĂVIȚA – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII

Etapa 7 – 5 octombrie 2019
CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – ACS POLI TIMIȘOARA
CS VIITORUL DĂEȘTI – CSC DUMBRĂVIȚA
CS NAȚIONAL SEBIȘ – ACS PROGRESUL PECICA
CS ȘOIMII LIPOVA – AS FORTUNA BECICHERECU MIC
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ
ACSO FILIAȘI – LPS CETATE DEVA
U CRAIOVA 1948 SA – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI
ACS FLACĂRA HOREZU – CS HUNEDOARA

Etapa 8 – 12 octombrie 2019
ACS POLI TIMIȘOARA – CS HUNEDOARA
CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – ACS FLACĂRA HOREZU
LPS CETATE DEVA – U CRAIOVA 1948 SA
CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – ACSO FILIAȘI
AS FORTUNA BECICHERECU MIC – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI
ACS PROGRESUL PECICA – CS ȘOIMII LIPOVA
CSC DUMBRĂVIȚA – CS NAȚIONAL SEBIȘ
CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – CS VIITORUL DĂEȘTI

Etapa 9 – 19 octombrie 2019
CS VIITORUL DĂEȘTI – ACS POLI TIMIȘOARA
CS NAȚIONAL SEBIȘ – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII
CS ȘOIMII LIPOVA – CSC DUMBRĂVIȚA
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – ACS PROGRESUL PECICA
ACSO FILIAȘI – AS FORTUNA BECICHERECU MIC
U CRAIOVA 1948 SA – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ
ACS FLACĂRA HOREZU – LPS CETATE DEVA
CS HUNEDOARA – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI

Etapa 10 – 26 octombrie 2019
ACS POLI TIMIȘOARA – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI
LPS CETATE DEVA – CS HUNEDOARA
CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – ACS FLACĂRA HOREZU
AS FORTUNA BECICHERECU MIC – U CRAIOVA 1948 SA
ACS PROGRESUL PECICA – ACSO FILIAȘI
CSC DUMBRĂVIȚA – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI
CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – CS ȘOIMII LIPOVA
CS VIITORUL DĂEȘTI – CS NAȚIONAL SEBIȘ

Etapa 11 – 2 noiembrie 2019
CS NAȚIONAL SEBIȘ – ACS POLI TIMIȘOARA
CS ȘOIMII LIPOVA – CS VIITORUL DĂEȘTI
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII
ACSO FILIAȘI – CSC DUMBRĂVIȚA
U CRAIOVA 1948 SA – ACS PROGRESUL PECICA
ACS FLACĂRA HOREZU – AS FORTUNA BECICHERECU MIC
CS HUNEDOARA – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ
CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – LPS CETATE DEVA

Etapa 12 – 9 noiembrie 2019
ACS POLI TIMIȘOARA – LPS CETATE DEVA
CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI
AS FORTUNA BECICHERECU MIC – CS HUNEDOARA
ACS PROGRESUL PECICA – ACS FLACĂRA HOREZU
CSC DUMBRĂVIȚA – U CRAIOVA 1948 SA
CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – ACSO FILIAȘI
CS VIITORUL DĂEȘTI – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI
CS NAȚIONAL SEBIȘ – CS ȘOIMII LIPOVA

Etapa 13 – 16 noiembrie 2019
CS ȘOIMII LIPOVA – ACS POLI TIMIȘOARA
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – CS NAȚIONAL SEBIȘ
ACSO FILIAȘI – CS VIITORUL DĂEȘTI
U CRAIOVA 1948 SA – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII
ACS FLACĂRA HOREZU – CSC DUMBRĂVIȚA
CS HUNEDOARA – ACS PROGRESUL PECICA
CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – AS FORTUNA BECICHERECU MIC
LPS CETATE DEVA – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ

Etapa 14 – 23 noiembrie 2019
ACS POLI TIMIȘOARA – CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ
AS FORTUNA BECICHERECU MIC – LPS CETATE DEVA
ACS PROGRESUL PECICA – CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI
CSC DUMBRĂVIȚA – CS HUNEDOARA
CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII – ACS FLACĂRA HOREZU
CS VIITORUL DĂEȘTI – U CRAIOVA 1948 SA
CS NAȚIONAL SEBIȘ – ACSO FILIAȘI
CS ȘOIMII LIPOVA – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI

Etapa 15 – 30 noiembrie 2019
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEȘTI – ACS POLI TIMIȘOARA
ACSO FILIAȘI – CS ȘOIMII LIPOVA
U CRAIOVA 1948 SA – CS NAȚIONAL SEBIȘ
ACS FLACĂRA HOREZU – CS VIITORUL DĂEȘTI
CS HUNEDOARA – CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII
CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CSC DUMBRĂVIȚA
LPS CETATE DEVA – ACS PROGRESUL PECICA
CS CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – AS FORTUNA BECICHERECU MIC