3.9 C
Știri de ultima orăSportFotbalFCSB - FC Voluntari 1-3. Bucureștenii sunt în degringoladă

FCSB – FC Voluntari 1-3. Bucureștenii sunt în degringoladă

FC Voluntari a produs surpriza și a învins-o duminică seară pe FCSB, cu scorul de 3-1. Bucureştenii trec printr-o criză de rezultate, această înfrângere fiind a treia consecutivă în Liga 1.
Țiră a deschis scorul pentru ilfoveni încă din minutul 1, iar scorul a rămas neschimbat până la pauză. La reluare, Florinel Coman a restabilit egalitatea, în minutul 46, pentru ca în minutul 51 Ricardinho să-i aducă din nou în avantaj pe oaspeți. Autogolul lui Botezatu din minutul 68 a închis tabela la 3-1.

FCSB: Vlad – Panțîru, Marc, Botezatu, Belu-Iordache – Perianu (’46, Coman), Popescu – Moutinho (’64, Tănase), Ardelean (’40, Vînă), Șerban – Gikiewicz. Antrenor: Vergil Andronache.

FC Voluntari: Mitrev – Vlad, Armas, Balaur, Ricardinho – Căpățână, Gorobsov, Gheorghe – Costin (’73, Benzar), Țîră‌, Deac (’63, Popadiuc). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Cartonașe galbene: Marc ’10, Vînă ’45+2, Botezatu ’48, Gikiewicz ’85, Șerban ’87 / Ricardinho ’19, Gorobsov ’74

Au arbitrat: Adrian Comănescu – Stelian Slabu, Ferencz Tunyogi; Cătălin Buși