22.3 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportBaschetBaschet / Nu ne-a ieșit nimic! Eșec la scor pentru olteni în fața Timișoarei

Baschet / Nu ne-a ieșit nimic! Eșec la scor pentru olteni în fața Timișoarei

Baschetbaliștii de la SCMU Craiova au avut parte de un meci de uitat sâmbătă seară, chiar în Sala Polivalentă. Alb-albaștrii au pierdut în fața echipei din Timișoara cu scorul de 83-66, la capătul unui meci în care oaspeții au controlat ostilitățile în totalitate și au impus ritmul jocului. Partida a contat pentru etapa a treia din grupa 11-18 a LNBM.

Trupa lui Yiannaras a jucat extrem de slab în primele 20 de minute de joc, interval în care au reușit să marcheze doar 26 de puncte, față de cele 49 ale bănățenilor. În sfertul al treilea s-a mai redus un pic din diferență, dar ultima secvență a contat doar pentru a se stabili scorul final al întâlnirii. Timișoara s-a impus fără probleme și trece pe prima poziție în serie.

Sam Sessoms a încheiat meciul cu 21 de puncte, Nik Dragan a totalizat 13 puncte, iar Danny Agbelese a adăugat 11 puncte.

Craiova face 7-2 după această partidă, iar Timișoara urcă la 8-1.