15.6 C
luni, 13 mai, 2024
Știri de ultima orăSportBaschetBaschet / Din nou prelungiri, dar a ieșit bine! SCMU Craiova, învingătoare la Focșani

SCMU Craiova a început să lege victoriile în LNBM după un start catastrofal de campionat. Baschetbaliștii olteni au câștigat sâmbătă după masă în deplasarea de la Focșani cu scorul de 81-74, după o repriză de prelungiri și astfel au bifat cel de-al treilea succes consecutiv. Partida a contat pentru etapa a 10-a.

Vitalii Zotov a fost omul meciului cu 28 de puncte, 8 pase decisive și 3 recuperări. Blaj Voinescu a contribuit cu 12 puncte, Freeman cu 11 puncte și 7 recuperări, iar Casale cu 10 puncte și 7 recuperări.

SCM Universitatea Craiova ajunge la trei victorii și așteaptă cu alt moral dubla cu CS Vâlcea. Restanța din etapa a 2-a este programată în Zăvoi, joi, 30 decembrie, apoi returul de la Craiova, sâmbătă, 2 decembrie.