23.3 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportGimnastică / Gabriel Burtanete, locul 23 în finala probei individual-compus

Gimnastică / Gabriel Burtanete, locul 23 în finala probei individual-compus

Gabriel Burtanete a terminat pe locul 23 în finala probei individual-compus, din cadrul Campionatului Mondial de Gimnastică de la Liverpool.

Gabriel Burtanete a terminat finala de la individual-cmpus cu 76.899 de puncte. Aurul a fost cucerit de japonzeul Daiki Hashimoto (87.198 puncte). Pe locul doi a fost chinezul Boheng Zhang, cu 86.765 de puncte. Un alt japonez a completat podiumul, Wataru Tanigawa, cu 85.231 de puncte.

Ana Maria Bărbosu (16 ani) a reprezentat gimnastica feminină în finala de la individual-compus. Ea s-a clasat pe locul 20, cu 50.532 puncte.

Aurul a fost cucerit de brazilianca Rebeca Andrade, cu 56.899 puncte. Pe locul doi a fost Shilese Jones (SUA, 55.399 de puncte), iar podiumul a fost competat de Jessica Gadirova (Marea Britanie, 55.199 de puncte).

Citeşte şi: Simona Halep a pierdut primul contract după scandalul de dopaj