22.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportHandbalUniversitatea Craiova a cedat și cu Suceava

Universitatea Craiova a cedat și cu Suceava

Handbaliștii Craiovei se pare că nu au găsit gustul victoriei nici în al doilea meci din cadrul turneului locurilor secunde de la Turda. După eșecul cu Potaissa (48-40), formația alb-albastră a cedat și cu Suceava, scor 40-34, la capătul unui meci strâns, dar în care, pe final, adversarii au scăpat în învingători.

Gruparea din Suceava s-a aflat la conducerea jocului încă din primele minute și nu a cedat în niciun moment inițiativa. Dacă la pauză diferența dintre cele două formații era de 8 goluri, 25-17, la reluare craiovenii au încercat să reintre în joc. Au reușit, într-un final, să recupereze doar două goluri, iar după 60 de minute tabela a indicat 40-34 în favoarea Suceavei.

Ultimul joc al Universității din cadrul turneului de la Turda va avea loc astăzi, cu Steaua.