14.7 C
Știri de ultima orăSportVoleiSCMU Craiova a cedat cu Arcada, dar lupta pentru medalie continuă

SCMU Craiova a cedat cu Arcada, dar lupta pentru medalie continuă

Voleibaliștii de la SCMU Craiova au reușit să câștige un singur set în partida cu Arcada, campioana României. A fost un eșec cu scorul de 3-1 (), dar, chiar și în condițiile actuale, alb-albaștrii au șanse importante la medaliile de bronz.

Băieții lui Pascu au modificat pentru prima dată tabela după 25-23 în primul set. A urmat, apoi, o perioadă mai slabă de joc, de care gazdele turneului au profitat și au trecut la conducerea jocului. În setul al patrulea s-a mers de la egal la egal până în prelungiri, unde Arcada a avut câștig de cauză și s-a impus cu 26-24.

SCMU Craiova: Gommans, Kovacevic, Bartha, Lică, Suson, Diaconescu (L), Teleleu, Călin, Grigoraș, Lupu, Cîrlogănescu, Marelic, Georgescu.

Pentru olteni va urma duelul decisiv pentru locul al treilea, cu Steaua București. Meciul este programat mâine, de la ora 18.00.