10.6 C
Știri de ultima orăSportFotbal / Universitatea Craiova a bifat a doua remiză în Austria

Fotbal / Universitatea Craiova a bifat a doua remiză în Austria

Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 0-0, partida amicală susținută marți seară, pe „Angerberg Arena“, în compania echipei aflate pe primul loc în Azerbaidjan, FK Qarabag. Acesta a fost al doilea egal înregistrat de elevii lui Corneliu Papură, din tot atâtea meciuri susținute, din cadrul stagiului de pregătire din Austria. În primul alb-albaștrii au făcut 1-1 cu FK Orenburg.

Universitatea Craiova, prima repriză: Pigliacelli – Martic, Acka, Kelic – Bancu – V. Constantin, Mateiu, Qaka – Bărbuț, Fortes, Mihăilă (’12, Bîrzan).

Universitatea Craiova, repriza a 2-a: Pigliacelli (’60, L. Popescu) – Vlădoiu, Hreniuc, Acka (’70, Kelic), Borța – Constantin (’75, Mateiu), Șerban, Popescu – Bîrzan (’78, Bărbuț), Roman, Baiaram.

Qarabağ FK: Da Silva – Medvedev, Sadigov, Huseynov, Michel – Quintana, Zoubir, Ozobic, Almedia – Jafarguliyev, Emreli.
Rezerve: Mahammadaliyev – Mehbaliyev, Mammadov, Huseynov, Garayev, Slavchev, Ibrahimli, Hajili, Bayramli, Abdullaev, Gomez, Gurbanli.

Următorul amical ar trebui să se dispute pe 28 iunie, însă clubul nu a anunțat încă adversarul.