6.4 C
marți, 19 martie, 2024
Știri de ultima orăSportAtletism / CSM Craiova a obținut rezultate excelente la Pitești

Atletism / CSM Craiova a obținut rezultate excelente la Pitești

Două titluri naționale, un argint și un bronz pentru atleții juniori de la CSM Craiova la Campionatul Național de Juniori 1, desfășurat zilele trecute la Pitești.

Astfel, Elena Călin a cucerit aurul la săritura cu prăjina, cu cel mai bun rezultat de 3.30 metri, în timp ce al doilea titlu național a ajuns la Diana Lătărețu, care a fost cea mai bună în cursa de 10 km marș, încheiată în 54 de minute și 54 de secunde.

A doua poziție de pe podium în cadrul probei feminine de săritură cu prăjina a fost rezervată pentru o altă reprezentantă a clubului din Bănie, Iulia Necoară obținând argintul cu o săritură de 3.20 metri. Medalia de bronz a venit prin Dacian Costea, care a ocupat locul trei la proba masculină de săritură cu prăjina (4.00 m).