Cristina Zamfir şi colegele sale vor debuta contra Gloriei Bistriţa în Liga Florilor (Foto: Alex Vîrtosu)
Cristina Zamfir şi colegele sale vor debuta contra Gloriei Bistriţa în Liga Florilor (Foto: Alex Vîrtosu)

Federația Română de Handbal a stabilit ieri seară, programul pentru sezonul 2019/2020 din Liga Naţională – Liga Florilor. Noul sezon competiţional va începe în 31 august, iar formaţia SCM Craiova va debuta în deplasare în compania echipei Gloria Bistriţa. Celelalte două reprezentante ale Olteniei, SCM Vâlcea şi CSM Slatina vor începe ediţia cu Dunărea Brăila (acasă), respectiv Unirea Slobozia (deplasare).

Programul turului din Liga Florilor:

Etapa 1:
Gloria Bistrița – SCM Craiova
Rapid București – Corona Brașov
HC Zalău – CSM București
Gloria Buzău – „U” Cluj
Minaur Baia Mare – Măgura Cisnădie
Unirea Slobozia – CSM Slatina
SCM Vâlcea – Dunărea Brăila

Etapa 2:
SCM Craiova – HC Zalău
Corona Brașov – Dunărea Brăila
CSM Slatina – SCM Vâlcea
Măgura Cisnădie – Unirea Slobozia
„U“ Cluj – Minaur Baia Mare
CSM București – Gloria Buzău
Rapid București – Gloria Bistrița

Etapa 3:
Gloria Buzău – SCM Craiova
Gloria Bistrița – Corona Brașov
HC Zalău – Rapid București
Minaur Baia Mare – CSM București
Unirea Slobozia – „U“ Cluj
SCM Vâlcea – Măgura Cisnădie
Dunărea Brăila – CSM Slatina

Etapa 4:
SCM Craiova – Minaur Baia Mare
Corona Brașov – CSM Slatina
Măgura Cisnădie – Dunărea Brăila
„U“ Cluj – SCM Vâlcea
CSM București – Unirea Slobozia
Rapid București – Gloria Buzău
Gloria Bistrița – HC Zalău

Etapa 5:
Unirea Slobozia – SCM Craiova
HC Zalău – Corona Brașov
Gloria Buzău – Gloria Bistrița
Minaur Baia Mare – Rapid București
SCM Vâlcea – CSM București
Dunărea Brăila – „U“ Cluj
CSM Slatina – Măgura Cisnădie

Etapa 6:
SCM Craiova – SCM Vâlcea
Corona Brașov – Măgura Cisnădie
”U” Cluj – CSM Slatina
CSM București – Dunărea Brăila
Rapid București – Unirea Slobozia
Gloria Bistrița – Minaur Baia Mare
HC Zalău – Gloria Buzău

Etapa 7:
Dunărea Brăila – SCM Craiova
Gloria Buzău – Corona Brașov
Minaur Baia Mare – HC Zalău
AHCM Unirea Slobozia – Gloria Bistrița
SCM Vâlcea – Rapid București
CSM Slatina – CSM București
Măgura Cisnădie – „U“ Cluj

Etapa 8:
SCM Craiova – CSM Slatina
Corona Brașov – „U“ Cluj
CSM București – Măgura Cisnădie
Rapid București – Dunărea Brăila
Gloria Bistrița – SCM Vâlcea
HC Zalău – Unirea Slobozia
Gloria Buzău – Minaur Baia Mare

Etapa 9:
Măgura Cisnădie – SCM Craiova
Minaur Baia Mare – Corona Brașov
Unirea Slobozia – Gloria Buzău
SCM Vâlcea – HC Zalău
Dunărea Brăila – Gloria Bistrița
CSM Slatina – Rapid București
„U“ Cluj – CSM București

Etapa 10:
SCM Craiova – „U“ Cluj
Corona Brașov – CSM București
Rapid București – Măgura Cisnădie
Gloria Bistrița – CSM Slatina
HC Zalău – Dunărea Brăila
Gloria Buzău – SCM Vâlcea
Minaur Baia Mare – Unirea Slobozia

Etapa 11:
CSM București – SCM Craiova
Unirea Slobozia – Corona Brașov
SCM Vâlcea – Minaur Baia Mare
Dunărea Brăila – Gloria Buzău
CSM Slatina – HC Zalău
Măgura Cisnădie – Gloria Bistrița
”U” Cluj – Rapid București

Etapa 12:
Corona Brașov – SCM Craiova
Rapid București – CSM București
Gloria Bistrița – „U“ Cluj
HC Zalău – Măgura Cisnădie
Gloria Buzău – CSM Slatina
Minaur Baia Mare – Dunărea Brăila
Unirea Slobozia – SCM Vâlcea

Etapa 13:
SCM Craiova – Rapid București
SCM Vâlcea – Corona Brașov
HC Dunărea Brăila – Unirea Slobozia
CSM Slatina – Minaur Baia Mare
Măgura Cisnădie – Gloria Buzău
„U“ Cluj – HC Zalău
CSM București – Gloria Bistrița