9.8 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal / Alex Mitriţă a marcat pentru New York City FC, în US Open Cup

Fotbal / Alex Mitriţă a marcat pentru New York City FC, în US Open Cup

Fostul căpitan al Universităţii Craiova, Alexandru Mitriţă, a marcat un gol pentru New York City FC, care s-a calificat în sferturile de finală ale US Open Cup, după ce a învins formaţia DC United cu scorul de 2-1, miercuri, la Washington.

DC United a deschis scorul prin fostul internaţional englez Wayne Rooney (’32), dar newyorkezii au întors scorul până la pauză, prin golurile marcate de Mitriţă (’38), după o lansare de circa 40 de metri, şi Ismael Tajouri (’41).

Alex Mitriţă a reuşit astfel al cincilea său gol pentru New York City FC, primele patru fiind înscrise în campionat (MLS).

În sferturile de finală, New York City FC o va înfrunta pe Orlando City, pe 10 iulie.