21.7 C
Știri de ultima orăSportBaschet (m) / Alb-albaștrii conduc cu 2-1 duelul cu SCM Timișoara

Baschet (m) / Alb-albaștrii conduc cu 2-1 duelul cu SCM Timișoara

Baschetbaliștii de la SCM „U“ Craiova au făcut un joc bun ieri seară în Banat și s-au impus cu scorul de 90-78, în fața rivalilor de la SCM Timișoara, în meciul trei al play-off-ului Ligii Naționale. Gazdele au câștigat doar primul sfert, cu 23-22, celelalte trei fiind adjudecate de olteni, cu 24-21, 20-18, 24-16.

În urma acestui rezultat, SCM „U“ Craiova conduce cu 2-1 la „general“ duelul din sferturi, după ce în Bănie a fost 1-1, și ar putea bifa calificarea în semifinale dacă va câștiga și meciul patru cu SCM Timișoara, care va avea loc vineri, 3 mai, de la ora 18.00, tot în Banat. În cazul în care gazdele se impun și egalează la „general“ este nevoie de cea de-a cincea partidă, decisivă, care se va desfășura în Sala Polivalentă din Craiova.