Liga Elitelor

Under 19, etapa a 15-a: „U“ Craiova – SCM Vâlcea 4-2, Centrul Național Mureș – CSS Slatina 1-2, Universitatea Cluj – CFR Cluj 1-0, UTA Arad – Csikzereda Miercurea Ciuc 3-1, Școlar Reșița – Ardealul Cluj 1-1.

Clasament: 1. Universitatea Cluj 36 puncte (golaveraj 41-11), 2. „U“ Craiova 31 (46-21), 3. Csikszereda 25 (27-19), 4. CFR Cluj 21 (29-21), 5. UTA Arad 20 (23-31), 6. CSS Slatina 19 (23-16), 7. Ardealul Cluj 17 (19-25), 8. CN Mureș 13 (15-29), 9. SCM Vâlcea 10 (15-35), 10. Școlar Reșița 9 (14-44).

Etapa viitoare:

Sâmbătă, 20 aprilie – ora 10.00: CSS Slatina – Universitatea Cluj; ora 12.00: SCM Vâlcea – Centrul Național Mureș, Ardealul Cluj – UTA Arad, Csikszereda – „U“ Craiova;

Duminică, 21 aprilie – ora 12.00: CFR Cluj – Școlar Reșița.

.

Under 17, etapa a 15-a: „U“ Craiova – Inter Sibiu 6-2, LPS Banatul Timișoara – Ardealul Cluj 19-0, LPS Bihorul Oradea – CFR Cluj 7-1, UTA Arad – Csikszereda Miercurea Ciuc 1-5. CSJ Știința U Craiova a stat.

Clasament: 1. LPS Banatul Timișoara, 2. „U“ Craiova 30 (42-13), 3. Csikszereda 29 (40-16), 4. CFR Cluj 19 (30-23), 5. LPS Bihorul Oradea 15 (27-36), 6. CSJ Știința U Craiova 14 (24-29), 7. Ardealul Cluj – 11 (15-50), 8. Interstar Sibiu 10 (19-29), 9. UTA Arad 6 (9-64).

Etapa viitoare:

Sâmbătă, 20 aprilie – ora 14.00: CSJ Știința U Craiova – LPS Bihorul Oradea, Ardealul Cluj – UTA Arad, Csikszereda – „U“ Craiova.

Duminică, 21 aprilie – ora 14.00: CFR Cluj – LPS Banatul Timișoara. Interstar Sibiu stă.

.

Campionatul Național de Juniori – seria 6

Under 19, etapa a 15-a: CSS Craiova – Pandurii Târgu Jiu 3-1, Luceafărul Severin – ACS Energeticianul 4-1, Dinamyk Craiova – CSJ Știința U Craiova 0-3, LPS Slatina – CFR Romgaz Craiova 0-4, CSS Severin – Academia „Gică Popescu“ 2-7.

Clasament: 1. Academia „Gică Popescu“ 40 puncte (golaveraj 79-23), 2. CSJ Știința U Craiova 36 (70-17), 3. Pandurii Târgu Jiu 35 (49-14), 4. CSS Craiova 31 (33-26), 5. CSS Severin 21 (25-35), 6. Luceafărul Severin 19 (27-49), 7. Energeticianul 14 (25-46), 8. CFR Romgaz Craiova 11 (21-56), 9. Dinamyk Craiova 5 (11-36), 10. LPS Slatina 5 (23-61).

Etapa viitoare:

Sâmbătă, 20 aprilie – ora 12.00: CSJ Știința U Craiova – Luceafărul Severin, ACS Energeticianul – CSS Severin, Academia „Gică Popescu“ – CSS Craiova.

Duminică, 21 aprilie – ora 12.00: Pandurii Târgu Jiu – LPS Slatina. CFR Romgaz – Dinamyk nu se dispută

.

Under 17, etapa a 15-a: CSS Craiova – Pandurii Târgu Jiu 0-2, Luceafărul Severin – ACS Energeticianul 1-5, Dinamyk Craiova – CSS Slatina 0-3, LPS Slatina – CFR Romgaz Craiova 7-1, CSS Severin – Academia „Gică Popescu“ 0-7.

Clasament: 1. Academia „Gică Popescu“ 42 (56-6), 2. Pandurii Târgu Jiu 37 (60-12), 3. ACS Energeticianul 36 (60-14), 4. LPS Slatina 26 (46-60), 5. Luceafărul Severin 22 (24-31), 6. Dinamyk Craiova 18 (21-28), 7. CSS Slatina 14 (40-31), 8. CSS Craiova 13 (24-49), 9. CFR Romgaz Craiova 4 (10-63), 10. CSS Severin 2 (17-84).

Etapa viitoare:

Sâmbătă, 20 aprilie – ora 14.00: CSS Slatina – Luceafărul Severin , ACS Energeticianul – CSS Severin, Academia „Gică Popescu“ – CSS Craiova.

Duminică, 21 aprilie – ora 14.00: Pandurii Târgu Jiu – LPS Slatina. CFR Romgaz Craiova – Dinamyk Craiova nu se dispută.