14.5 C
Știri de ultima orăSportBaschet (m) / Ambiția din final a adus o victorie de moral (VIDEO)

Baschet (m) / Ambiția din final a adus o victorie de moral (VIDEO)

Echipa masculină de baschet SCM „U“ Craiova s-a impus greu, scor 88-83, în partida susținută vineri seară, în Sala Polivalentă, în fața lui BC Timișoara, în etapa a 10-a, ultima din Top 6. Meciul a fost unul palpitant, cel puțin spre final, când alb-albaștrii au egalat și au reușit să se impună, după ce în primele două sferturi nu a rupt gura târgului. Pe seturi scorul a arătat astfel: 12-22, 22-25, 26-21, 28-15. De semnalat și „îmbolnăvirea“ tabelei de marcaj, care a indicat lucruri ciudate, afișând și jucători care au părăsit echipele actuale, dar au „punctat“.

După două săptămâni de pauză, SCM „U“ Craiova se va reîntâlni cu BC Timișoara în play-off.

Etapa a 10-a din Top 6: vineri, 5 aprilie: SCM „U“ Craiova – BC Timişoara 88-83; sâmbătă, 6 aprilie – ora 18.30 (FRB TV): BCMU Piteşti – CSU Oradea; duminică, 7 aprilie – ora 19.30 (Digi Sport): CSU Sibiu – U-BT Cluj.