Acasă Sport Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (29 martie - 1 aprilie)

Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (29 martie – 1 aprilie)

-

Liga I – Play-off, etapa a 3-a:

Sâmbătă, 30 martie: CFR Cluj – Astra Giurgiu 1-0.
Duminică, 31 martie: FCSB – „U“ Craiova 3-2.
Luni, 1 aprilie: Sepsi Sf. Gheorghe – FC Viitorul 0-0.

Clasament:

1. CFR Cluj 3 3 0 0 5:1 36
2. FCSB 3 2 0 1 6:4 31
3. U Craiova 3 2 0 1 4:3 29
4. FC Viitorul 3 1 1 1 2:2 23
5. Astra  3 0 0 3 0:4 21
6. Sepsi 3 0 1 2 1:4 20

Liga I – Play-out, etapa a 3-a:

Vineri, 29 martie: Dinamo – Hermannstadt 2-0.
Duminică, 31 martie: Concordia Chiajna – FC Voluntari 1-2, Poli Iași – Gaz Metan Mediaș 1-2.
Luni, 1 aprilie: FC Botoșani – Dunărea Călărași 1-2.

Clasament:

7. Mediaș 3 3 0 0 6:2 25
8. Dinamo 3 2 0 1 5:2 22
9. Voluntari 3 3 0 0 6:2 20
10. Poli Iași 3 1 0 2 3:5 20
11. Botoșani 3 0 1 2 2:4 19
12. Hermannstadt 3 0 1 2 2:6 17
13. Călărași 3 1 0 2 3:5 15
14. Chiajna 3 0 2 1 3:4 11

.

Liga a II-a, etapa a 27-a:

Vineri, 29 martie: CS Mioveni – ASU Poli Timișoara 1-0.
Sâmbătă, 30 martie: Academica Clinceni – Luceafărul Oradea 5-0, ACS Poli Timişoara – CS Baloteşti 3-1, Ripensia Timișoara – Pandurii Târgu Jiu 2-1, Dacia Unirea Brăila – Metaloglobus Bucureşti 2-2, Daco-Getica Bucureşti – ACS Energeticianul 0-0, FC Argeş – Aerostar Bacău 2-1, Farul Constanţa – Chindia Târgovişte 1-0, Petrolul Ploieşti – U Cluj 1-0.
Duminică, 31 martie: UTA Arad – Sportul Snagov 3-1.

Clasament:

1. Clinceni 27 20 1 6 55:17 61
2. Snagov 27 18 5 4 43:20 59
3. ‘U’ Cluj 27 17 6 4 55:18 57
4. Chindia 27 17 6 4 53:29 57
5. Petrolul 27 17 5 5 49:23 56
6. FC Argeş 27 13 8 6 38:22 47
7. CS Mioveni 27 12 6 9 39:29 42
8. UTA Arad 27 11 5 11 40:38 38
9. Ripensia 27 9 8 10 32:36 35
10. Energeticianul 27 8 9 10 31:31 33
11. Metaloglobus 27 9 6 12 25:48 33
12. Pandurii 27 9 5 13 44:45 32
13. Oradea 27 8 7 12 33:48 31
14. ASU Poli 27 8 6 13 22:27 30
15. Daco-Getica 27 6 11 10 36:40 29
16. Farul 27 9 2 16 35:47 29
17. Bacău 27 7 5 15 39:52 26
18. Balotești 27 6 4 17 24:51 22
19. ACS Poli 27 4 6 17 24:52 18
20. Brăila 27 3 7 17 24:68 16

 

.

Liga a III-a – seria 3, etapa a 20-a

Vineri, 29 martie: Atletic Bradu – Flacăra Horezu 0-3, Flacăra Moreni – Astra II 1-0, Viitorul Domneşti – Unirea Bascov 0-5, Hermannstadt II – CSO Filiaşi 0-0, Sporting Roşiori – „U“ Craiova II 1-1.
Sâmbătă, 30 martie: FC Pucioasa – FC Voluntari II 3-0, Municipal Braşov – CSM Alexandria 0-0, FCU Craiova – Turris Turnu Măgurele 0-1.

Clasament: 1. Turnu Măgurele 47 puncte (golaveraj 49-10), 2. Flacăra Horezu 41 (29-10), 3. FCU Craiova 38 (44-17), 4. Astra II 35 (38-26), 5. CSM Alexandria 33 (36-20), 6. Municipal Braşov 33 (33-23), 7. CSO Filiaşi 33 (32-30), 8. Unirea Bascov 29 (32-22), 9. FC Voluntari II 29 (27-25), 10. FC Pucioasa 28 (36-24), 11. „U“ Craiova II 23 (35-30), 12. Flacăra Moreni 23 (18-29), 13. Sporting Roşiori 19 (25-35), 14. Hermannstadt II 17 (26-47), 15. Atletic Bradu 14 (19-48), 16. Viitorul Domneşti 0 (10-95).

 

.

 

Liga a IV-a Dolj, etapa a 26-a:

sâmbătă, 30 martie: UT Dăbuleni – Unirea Amărăştii de Jos 4-3, Jiul Podari – CS Cârcea 2-1, Progresul Segarcea – Flacăra Moţăţei 7-1, Recolta Ostroveni – Victoria Pleniţa 1-0, Vânătorul Desa – Dunărea Calafat 2-2, Metropolitan Işalniţa – Danubius Bechet 1-3, Tractorul Cetate – Unirea Vela 3-0 (la „masa verde“).

Clasament: 1. Calafat 58 puncte (golaveraj 69-34), 2. Cetate 54 (77-37), 3. Cârcea 52 (86-38), 4. Işalniţa 49 (73-45), 5. Bechet 49 (77-51), 6. Podari 48 (72-38), 7. Dăbuleni 48 (68-41), 8. Desa 36 (58-53), 9. Amărăştii de Jos 32 (50-60), 10. Pleniţa 30 (54-68), 11. Segarcea 27 (52-80), 12. Ostroveni 25 (49-85), 13. Moţăţei 10 (33-93), 14. Vela 4 (13-107).

ȘTIRI VIDEO GdS

Handbal (f) / Olanda, noua campioană mondială

Naționala de handbal feminin a Olandei a devenit, în premieră, campioană mondială, după ce a învins la ultima fază reprezentativa Spaniei, scor...