Acasă Sport Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (15-19 martie)

Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (15-19 martie)

-

Liga I

Play-off, etapa 2:
Vineri, 15 martie: Sepsi Sf. Gheorghe – Universitatea Craiova 0-1.
Sâmbătă, 16 martie: FC Viitorul – CFR Cluj 0-1.
Duminică, 17 martie: Astra Giurgiu – FCSB 0-2.
Clasament:

1. CFR Cluj 2 2 0 0 4:1 33
2. U Craiova 2 2 0 0 2:0 29
3. FCSB 2 1 0 1 3:2 28
4. Viitorul 2 1 0 1 2:2 22
5. Astra 2 0 0 2 0:3 21
6. Sepsi 2 0 0 2 1:4 19

Etapa viitoare:

Sâmbătă, 30 martie – ora 21.30: CFR Cluj – Astra Giurgiu.
Duminică, 31 martie – ora 20.30: FCSB – „U“ Craiova.
Luni, 1 aprilie – ora 20.30 Sepsi Sf Gheorghe – FC Viitorul.


Play-out, etapa 2:
Sâmbătă, 16 martie: Dunărea Călărași – Poli Iași 1-2.
Duminică, 17 martie: Gaz Metan Mediaș – Dinamo București 2-1.
Luni, 18 martie: Concordia Chiajna – FC Hermannstadt 2-2, FC Voluntari – FC Botoșani 2-1.

Clasament:

7. Mediaș 2 2 0 0 4:1 22
8. Iași 2 1 0 1 2:3 20
9. Dinamo 2 1 0 1 3:2 19
10. Botoșani 2 0 1 1 1:2 19
11. Voluntari 2 2 0 0 4:1 17
12. Hermannstadt 2 0 1 1 2:4 17
13. Călărași 2 0 0 2 1:4 12
14. Chiajna 2 0 2 0 2:2 11

Etapa viitoare:

Vineri, 29 martie – ora 20.30: Dinamo –  FC Hermannstadt.
Duminică, 31 martie – ora 15.00: Concordia Chiajna – FC Voluntari, ora 17.30: Poli Iași – Gaz Metan Mediaș.
Luni, 1 aprilie – ora 17.30: FC Botoșani – Dunărea Călărași.


.


Liga a II-a, etapa 25

Vineri, 15 martie: CS Mioveni – Chindia Târgovişte 1-4.
Sâmbătă, 16 martie: UTA Arad – Luceafărul Oradea 0-3, ACS Poli Timişoara – Academica Clinceni 1-3, Dacia Unirea Brăila – CS Baloteşti 1-0, Farul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu 2-0, Daco-Getica Bucureşti – Metaloglobus Bucureşti 1-1, FC Argeş – ASU Poli Timișoara 0-0, Aerostar Bacău – Universitatea Cluj 1-2.
Duminică, 17 martie: Ripensia Timișoara – Sportul Snagov 1-2.
Marţi, 19 martie – ora 19.30: Petrolul Ploieşti – ACS Energeticianul.

Clasament:

1. Snagov 25 18 4 3 42:17 58
2. ‘U’ Cluj 25 17 5 3 55:17 56
3. Clinceni 25 18 1 6 48:17 55
4. Chindia 25 16 6 3 49:26 54
5. Petrolul 24 15 5 4 46:20 50
6. FC Argeş 25 12 7 6 36:21 43
7. Mioveni 25 11 5 9 38:29 38
8. UTA Arad 25 10 5 10 37:35 35
9. Energeticianul 24 8 7 9 31:29 31
10. Pandurii 25 8 5 12 38:41 29
11. Ripensia 25 7 8 10 28:35 29
12. Metaloglobus 25 8 5 12 21:45 29
13. Daco-Getica 25 6 10 9 34:36 28
14. Oradea 25 7 7 11 29:43 28
15. ASU Poli 25 7 6 12 19:26 27
16. Bacau 25 7 5 13 38:46 26
17. Farul 25 8 2 15 33:45 26
18. Balotești 25 6 4 15 23:46 22
19. Brăila 25 3 6 16 20:61 15
20. ACS Poli 25 3 5 17 21:51 14

 

.

Liga a III-a, seria 3 – etapa 18

Vineri, 15 martie: „U“ Craiova II – CSO Filiaşi 2-3, Atletic Bradu – Turris Turnu Măgurele 1-5, Flacăra Moreni – CSM Alexandria 2-1, Viitorul Domneşti – Flacăra Horezu 0-1, Hermannstadt II – Astra II 4-6.

Sâmbătă, 16 martie: FC Pucioasa – FCU 2-2, Municipal Braşov – FC Voluntari II 0-0, Sporting Roşiori – Unirea Bascov 1-0.

Clasament: 1. Turnu Măgurele 43 puncte (golaveraj 48-10), 2. Flacăra Horezu 37 (25-9), 3. FCU 35 (40-16), 4. Astra II 32 (34-25), 5. Municipal Braşov 31 (33-23), 6. CSM Alexandria 29 (34-19), 7. Voluntari II 29 (27-18), 8. CSO Filiaşi 29 (29-28), 9. FC Pucioasa 25 (33-22), 10. Unirea Bascov 23 (23-22), 11. „U“ Craiova II 19 (32-29), 12. Flacăra Moreni 19 (16-28), 13. Sporting Roşiori 18 (22-31), 14. Hermannstadt II 16 (26-61), 15. Atletic Bradu 14 (18-43), 16. Viitorul Domneşti 0 (10-86).

 

.

 

Liga a IV-a Dolj – etapa 23

Sâmbătă, 16 martie: CS Cârcea – Vânătorul Desa 4-1, Unirea Amărăştii de Jos – Recolta Ostroveni 3-0, UT Dăbuleni – Progresul Segarcea 2-0, Danubius Bechet – Jiul Podari 2-1, Dunărea Calafat – Unirea Vela 3-0 (la „masa verde“, Vela s-a retras din campionat), Flacăra Moţăţei – Tractorul Cetate 1-3.
Duminică, 17 martie: Victoria Pleniţa – Metropolitan Işalniţa 1-2.
Clasament: 1. Dunărea Calafat 51 puncte (golaveraj 62-28), 2. Tractorul Cetate 48 (70-32), 3. CS Cârcea 46 (75-35), 4. Metropolitan Işalniţa 46 (68-41), 5. Jiul Podari 42 (69-32), 6. UT Dăbuleni 42 (64-35), 7. Danubius Bechet 37 (67-48), 8. Vânătorul Desa 30 (52-52), 9. Amărăştii de Jos 29 (40-52), 10. Victoria Pleniţa 27 (53-65), 11. Progresul Segarcea 21 (45-71), 12. Recolta Ostroveni 19 (46-80), 13. Flacăra Moţăţei 8 (27-78), 14. Unirea Vela 6 (26-115).

ȘTIRI VIDEO GdS

Conferința Științifică Internațională „Stat și Societate în Europa“ Ediția a XII-a

Joi, 24 octombrie 2019, Biblioteca Județeană „Alexandru și Aristia Aman“ deschide lucrările celei de-a douăsprezecea ediții a Conferinței Științifice Internaționale „Stat și Societate...