10.3 C
Știri de ultima orăSportVolei (m) / Victorie lejeră cu Baia Mare pentru SCM "U" Craiova

Volei (m) / Victorie lejeră cu Baia Mare pentru SCM „U” Craiova

Echipa masculină de volei SCM „U” Craiova s-a impus cu scorul de 3-0 în partida susținută sâmbătă, în Sala Polivalentă din Bănie, în fața formatiei Explorări Baia Mare, contând pentru etapa a 22-a, ultima din campionatul regular al Diviziei A1.
În primul set cele două echipe au trecut rând pe rând la conducee pe tabela de marcaj, însă Imhoff a reușit să-și treacă în cont punctul decisiv, Craiova adjudecându-l cu 25-23.
În setul doi lucrurile s-au complicat spre final, asta după ce oltenii au condus autoritar până au ajuns la punctul 21, apoi s-au relaxat puțin și oaspeții trăgeau speranțe, dar Halilovic a închis setul cu o lovitură în forță, scor 25-22.
Setul trei a fost adjudecat de SCM „U” Craiova fără probleme, cu scorul de 25-17.
Antrenorul Dănuț Pascu a utilizat aproape tot lotul avut la dispoziție: Lupu, Olteanu, Lică, Ene, Milivojevic, Halilovic, Sestan, Călin, Georgescu, Olteanu, Majstorovic (L), Diaconescu (L).