14.5 C
Știri de ultima orăSportFotbal / Ce „bijuterie“ de gol a dat Mitriță! Debut perfect la New York (VIDEO)

Fotbal / Ce „bijuterie“ de gol a dat Mitriță! Debut perfect la New York (VIDEO)

Transferat în urmă cu o săptămână de Universitatea Craiova la New York City, atacantul Alexandru Mitriță a reușit deja să-i cucerească pe americani. Aflat cu noua sa echipă în cantonament la Abu Dhabi, fostul căpitan al Științei a evoluat astăzi în amicalul susținut în compania suedezilor de la AIK Stockholm, încheiat la egalitate 1-1. „Piticul atomic“, care astăzi a împlinit 24 de ani, a fost titular și în minutul 50 a reușit să marcheze un gol superb, finalizând o incursiune cu un șut sub transversală din interiorul careului de 16 metri. Mitriță a fost înlocuit în minutul 63 și a părăsit terenul în aplauze, acestea fiind urmate de cuvinte de laudă.

Alex Mitriță se întoare la Craiova în acest weekend, urmând să fie prezent duminică seară la derbiul Universitatea Craiova – CFR Cluj. Va veni în Bănie special să-și ia „La revedere“ de la suporterii Științei și de la Peluza Nord Craiova. El va da și lovitura de începere. Fii în tribune alături de Alex Mitriță la meciul Universitatea Craiova – CFR Cluj, care va avea loc duminică, de la ora 21.00, pe stadionul „Ion Oblemenco“.