14.5 C
Știri de ultima orăSportFotbal / „Satelitul“ a spart gheața în meciul de la Pucioasa

Fotbal / „Satelitul“ a spart gheața în meciul de la Pucioasa

Echipa secundă a Universității Craiova a izbutit prima victorie din noul sezon al Ligii a III-a, seria 3. Gruparea din Bănie s-a impus cu 2-1 în jocul susținut sâmbătă, în Dâmbovița, în compania echipei FC Pucioasa. Markovic a deschis scorul în minutul 33, Leotescu a restabilit egalitatea în 39, iar Alex Vulpe a stabilit rezultatul final în minutul 69.

FC Pucioasa: Agachi – Călin, Blas, Marina, Diță – Niculescu, Calofir, Ungureanu, Iamandache – Leotescu, Letu. Rezerve: Lunescu, Grigorescu, Niță, Tilică, Nedelea, Mitrea, Călinescu.

„U“ Craiova II: Dică – Borța, Popa (31, R. Bogdan), Țoiu, Juncu – Șerban (58, Al. Dinu), Țegle – Constantin, Rossi, Trancă (66, Al. Vulpe) – Markovic (86, Nițu). Antrenor: Dragoș Sebastian Bon.

Au arbitrat: Adrian Frățilă – Silviu Andreiu, Bogdan Mihai Martinescu.

Observatori: Victor Radu, Florin Stănescu.

În urma acestui succes, Universitatea II Craiova a urcat pe locul 10, cu 5 puncte contabilizate în patru etape. În runda viitoare, „satelitul“ Științei va primi vizita celor de la Sporting Roșiori, confruntarea fiind programată vineri, 21 septembrie, de la ora 17.00, pe stadionul „Extensiv“.