Rezultate:
Vineri, 17 august:
ACS Petrolul – Pandurii Târgu Jiu 2-1 (Arnăutu ’3-penalti, Şaim ’37 / N. Pîrvulescu ’85)
CS Mioveni – CS Baloteşti 3-0 (Năstăsie ’20, Ayza ’72, Coşereanu ’90+3)
Sâmbătă, 18 august:
Dacia Unirea Brăila – UTA Arad 0-0
Farul Constanţa – Academica Clinceni 1-4 (Jalow ’70 / Gliga ’17, Olariu ’20, ’71, Mihalcea ’90+2)
Daco-Getica Bucureşti – Sportul Snagov 1-3 (Bustea ’37 / Hlistei ’3, V. Lică ’27, D. Buia ’89)
Aerostar Bacău – Chindia Târgovişte 0-2 (Cherchez ’58, D. Florea ’90+4)
Ripensia Timișoara – ACS Poli Timişoara 2-3 (Ungureanu ’4, Dumiter ’61 / Birnoi ’54, O. Drăghici ’77, Golda ’90+5)
Duminică, 19 august:
FC Argeş – Metaloglobus Bucureşti 2-0 (Buhăescu’7 – penalti, Oancea’90+4)
Universitatea Cluj – ACS Energeticianul 3-0 (Gavra’18,’56, Giurgiu’42)
ASU Poli Timișoara – Luceafărul Oradea 0-0
Clasament:
1. | Chindia Târgoviște | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:1 | 9 | |
2. | FC Argeş Pitesti | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:1 | 7 | |
3. | Petrolul Ploiești | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:1 | 7 | |
4. | Sportul Snagov | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:1 | 7 | |
5. | Clinceni | 3 | 2 | 0 | 1 | 10:3 | 6 | |
6. | ‘U’ Cluj | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:2 | 6 | |
7. | Energeticianul | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:4 | 6 | |
8. | CS Mioveni | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | 6 | |
9. | Ripensia Timisoara | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:6 | 4 | |
10. | UTA Arad | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 4 | |
11. | Pandurii Tg. Jiu | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 4 | |
12. | ACS Poli Tim. | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:8 | 4 | |
13. | Farul Constanţa | 3 | 1 | 0 | 2 | 7:9 | 3 | |
14. | Daco-Getica | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:8 | 3 | |
15. | Dacia Brăila | 3 | 0 | 2 | 1 | 3:4 | 2 | |
16. | Luceafărul Oradea | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:6 | 2 | |
17. | ASU Poli Tim. | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:3 | 1 | |
18. | Aerostar Bacau | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:4 | 1 | |
19. | Metaloglobus | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:5 | 1 | |
20. | CS Balotești | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:8 | 0 |
Etapa viitoare: Luceafărul Oradea – ACS Poli Timişoara, UTA Arad – Ripensia Timișoara, Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila, Sportul Snagov – Farul Constanţa, CS Baloteşti – Daco-Getica Bucureşti, Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni, Metaloglobus Bucureşti – Petrolul, Chindia Târgovişte – FC Argeş, ACS Energeticianul – Aerostar Bacău, ASU Poli Timișoara – Universitatea Cluj.