Acasă Sport Fotbal / Programe, rezultate, clasamente (24-25 aprilie)

Fotbal / Programe, rezultate, clasamente (24-25 aprilie)

-

Liga a II-a
Etapa a 31-a: marți, 24 aprilie: Academica Clinceni – FC Argeş 2-4, UTA Arad – ASU Poli Timișoara nu s-a jucat; miercuri, 25 aprilie: CS Afumaţi – Luceafărul Oradea 2-1, CS Baloteşti – Ripensia Timișoara 3-1, Dunărea Călăraşi – Foresta Suceava 3-1, Pandurii Târgu Jiu – Sportul Snagov 1-1, CS Mioveni – Dacia Unirea Brăila 0-1, Metaloglobus Bucureşti – Chindia Târgovişte 1-1, Hermannstadt – ASA Târgu Mureş 3-0, Olimpia Satu Mare – Ştiinţa Miroslava 0-3.

Clasament:

1. Dunărea Călărași 31 24 5 2 63:20 77
2. AFC Hermannstadt 31 22 8 1 53:11 74
3. Chindia Târgoviște 31 18 8 5 62:24 62
4. FC Argeş 31 17 7 7 52:29 58
5. CS Afumaţi 31 16 7 8 41:25 55
6. Academica Clinceni 31 14 8 9 53:46 50
7. Politehnica Timișoara 30 14 5 11 44:34 47
8. CS Mioveni 31 11 8 12 44:38 41
9. Sportul Snagov 31 11 8 12 34:30 41
10. Luceafărul Oradea 31 10 7 14 48:52 37
11. Balotești 31 10 7 14 43:59 37
12. Ripensia Timisoara 31 9 9 13 58:48 36
13. UTA Arad 30 8 11 11 39:41 35
14. Dacia Unirea Brăila 31 9 7 15 59:58 34
15. Metaloglobus 31 9 7 15 29:43 34
16. Miroslava 31 8 7 16 35:57 31
17. ASA Târgu Mureș 31 9 4 18 38:67 31
18. Pandurii Tg. Jiu 31 6 12 13 38:50 30
19. Foresta Suceava 31 8 3 20 26:77 27
20. Satu Mare  31 6 2 23 19:69 -46

.

Liga a III-a, seria 4
Etapa a 24-a: marți, 24 aprilie: ACS Şirineasa – ACS Ghiroda 2-0, Naţional Sebiş – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 16-1, AFC Hermannstadt II – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 5-1; miercuri, 25 aprilie – ora 17.00: CSO Filiaşi – Şoimii Lipova (stadion „Chimia” – Ișalnița), Millenium Giarmata – Universitatea II Craiova, Cetate Deva – Școlar Reșița, Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Lugoj stă. Internaţional Băleşti stă.

Clasament: 1. ACS Şirineasa 59 puncte (golaveraj 57-12), 2. Naţional Sebiş 44 (61-20), 3. Școlar Reșița 44 (53-14), 4. CSM Lugoj 44 (48-26), 5. Universitatea II Craiova 38 (45-26), 6. CSO Filiaşi 30 (30-22), 7. ACS Ghiroda 29 (37-35), 8. Şoimii Lipova 29 (31-32), 9. Cetate Deva 28 (33-31), 10. Gloria Cermei 27 (42-44), 11. Hermannstadt II 28 (36-49), 12. Millenium Giarmata 23 (39-50), 13. CNP Timişoara 23 (22-44), 14. Internaţional Băleşti 12 (19-50), 15. Becicherecu Mic -14 (5-104).

.

Liga a IV-a Dolj
Etapa a 25-a: miercuri, 25 aprilie – ora 17.00: Flacăra Moțăței – Progresul Băilești, Recolta Ostroveni – Jiul Podari, Ajax Dobrotești – Viitorul Cârcea, Tractorul Cetate – UT Dăbuleni, Dunărea Calafat – Danubius Bechet, Progresul Segarcea – Victoria Plenița, Metropolitan Ișalnița – U Craiova 1948.

Clasament: 1. U Craiova 1948 72 puncte (golaveraj 130-21), 2. Jiul Podari 54 (62-31), 3. Dunărea Calafat 51 (67-30), 4. Danubius Bechet 49 (58-44), 5. Viitorul Cârcea 43 (73-50), 6. Metropolitan Ișalnița 40 (64-49), 7. Tractorul Cetate 33 (56-63), 8. Progresul Segarcea 32 (63-56), 9. UT Dăbuleni 27 (58-75), 10. Progresul Băilești 25 (34-43), 11. Flacăra Moțăței 19 (33-71), 12. Victoria Plenița 19 (42-81), 13. Recolta Ostroveni 19 (47-93), 14. Ajax Dobrotești 7 (20-100).

ȘTIRI VIDEO GdS

„Nocturna bibliotecilor“ cu activități diverse la Slatina

Biblioteca Județeană Olt „Ion Minulescu” organizează joi, 24 octombrie 2019, Nocturna Bibliotecilor, un eveniment de tradiție în cadrul căruia vor avea loc...

Tânără de 17 ani din Prahova, dată dispărută

O tânără de 17 ani, din localitatea Gheorghița, județul Prahova, este căutată de polițiști după ce a plecat la școală, dar nu a mai revenit acasă. Potrivit polițiștilor, fata a avut ultima discuție la telefon cu rudele când era în stația de microbuze din Ploiești.