Acasă Sport Fotbal / Programe, rezultate, clasamente (24-25 aprilie)

Fotbal / Programe, rezultate, clasamente (24-25 aprilie)

-

Liga a II-a
Etapa a 31-a: marți, 24 aprilie: Academica Clinceni – FC Argeş 2-4, UTA Arad – ASU Poli Timișoara nu s-a jucat; miercuri, 25 aprilie: CS Afumaţi – Luceafărul Oradea 2-1, CS Baloteşti – Ripensia Timișoara 3-1, Dunărea Călăraşi – Foresta Suceava 3-1, Pandurii Târgu Jiu – Sportul Snagov 1-1, CS Mioveni – Dacia Unirea Brăila 0-1, Metaloglobus Bucureşti – Chindia Târgovişte 1-1, Hermannstadt – ASA Târgu Mureş 3-0, Olimpia Satu Mare – Ştiinţa Miroslava 0-3.

Clasament:

1. Dunărea Călărași 31 24 5 2 63:20 77
2. AFC Hermannstadt 31 22 8 1 53:11 74
3. Chindia Târgoviște 31 18 8 5 62:24 62
4. FC Argeş 31 17 7 7 52:29 58
5. CS Afumaţi 31 16 7 8 41:25 55
6. Academica Clinceni 31 14 8 9 53:46 50
7. Politehnica Timișoara 30 14 5 11 44:34 47
8. CS Mioveni 31 11 8 12 44:38 41
9. Sportul Snagov 31 11 8 12 34:30 41
10. Luceafărul Oradea 31 10 7 14 48:52 37
11. Balotești 31 10 7 14 43:59 37
12. Ripensia Timisoara 31 9 9 13 58:48 36
13. UTA Arad 30 8 11 11 39:41 35
14. Dacia Unirea Brăila 31 9 7 15 59:58 34
15. Metaloglobus 31 9 7 15 29:43 34
16. Miroslava 31 8 7 16 35:57 31
17. ASA Târgu Mureș 31 9 4 18 38:67 31
18. Pandurii Tg. Jiu 31 6 12 13 38:50 30
19. Foresta Suceava 31 8 3 20 26:77 27
20. Satu Mare  31 6 2 23 19:69 -46

.

Liga a III-a, seria 4
Etapa a 24-a: marți, 24 aprilie: ACS Şirineasa – ACS Ghiroda 2-0, Naţional Sebiş – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 16-1, AFC Hermannstadt II – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 5-1; miercuri, 25 aprilie – ora 17.00: CSO Filiaşi – Şoimii Lipova (stadion „Chimia” – Ișalnița), Millenium Giarmata – Universitatea II Craiova, Cetate Deva – Școlar Reșița, Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Lugoj stă. Internaţional Băleşti stă.

Clasament: 1. ACS Şirineasa 59 puncte (golaveraj 57-12), 2. Naţional Sebiş 44 (61-20), 3. Școlar Reșița 44 (53-14), 4. CSM Lugoj 44 (48-26), 5. Universitatea II Craiova 38 (45-26), 6. CSO Filiaşi 30 (30-22), 7. ACS Ghiroda 29 (37-35), 8. Şoimii Lipova 29 (31-32), 9. Cetate Deva 28 (33-31), 10. Gloria Cermei 27 (42-44), 11. Hermannstadt II 28 (36-49), 12. Millenium Giarmata 23 (39-50), 13. CNP Timişoara 23 (22-44), 14. Internaţional Băleşti 12 (19-50), 15. Becicherecu Mic -14 (5-104).

.

Liga a IV-a Dolj
Etapa a 25-a: miercuri, 25 aprilie – ora 17.00: Flacăra Moțăței – Progresul Băilești, Recolta Ostroveni – Jiul Podari, Ajax Dobrotești – Viitorul Cârcea, Tractorul Cetate – UT Dăbuleni, Dunărea Calafat – Danubius Bechet, Progresul Segarcea – Victoria Plenița, Metropolitan Ișalnița – U Craiova 1948.

Clasament: 1. U Craiova 1948 72 puncte (golaveraj 130-21), 2. Jiul Podari 54 (62-31), 3. Dunărea Calafat 51 (67-30), 4. Danubius Bechet 49 (58-44), 5. Viitorul Cârcea 43 (73-50), 6. Metropolitan Ișalnița 40 (64-49), 7. Tractorul Cetate 33 (56-63), 8. Progresul Segarcea 32 (63-56), 9. UT Dăbuleni 27 (58-75), 10. Progresul Băilești 25 (34-43), 11. Flacăra Moțăței 19 (33-71), 12. Victoria Plenița 19 (42-81), 13. Recolta Ostroveni 19 (47-93), 14. Ajax Dobrotești 7 (20-100).

ȘTIRI VIDEO GdS