Liga I
Play-off, etapa a 6-a: sâmbătă, 21 aprilie: FC Viitorul – FCSB 2-2; duminică, 22 aprilie: Poli Iași – CFR Cluj 1-1; luni, 23 aprilie: Astra – „U” Craiova 1-0.
Clasament:
1. FCSB 6 4 2 0 11:4 42
2. CFR Cluj 6 2 4 0 7:5 40
3. ‘U’ Craiova 6 2 2 2 5:4 34
4. FC Viitorul 6 2 2 2 8:6 30
5. Astra Giurgiu 5 1 1 3 2:7 26
6. Poli Iași 5 0 1 4 3:10 21
Play-out, etapa a 6-a: vineri, 20 aprilie: Dinamo – Poli Timișoara 1-0; sâmbătă, 21 aprilie: Concordia – FC Voluntari 0-1; duminică, 22 aprilie: Juventus – Gaz Metan Mediaș 0-3; luni, 23 aprilie: FC Botoșani – Sepsi 2-2.
Clasament:
1. Dinamo București 6 5 0 1 13:5 35
2. FC Botoșani 6 2 3 1 4:3 29
3. FC Voluntari 6 2 1 3 7:9 21
4. Sepsi 6 2 4 0 11:8 20
5. Concordia Chiajna 6 1 2 3 5:8 19
6. Gaz Metan Mediaș 6 3 1 2 9:8 18
7. Poli Timișoara 6 0 2 4 3:7 16
8. Juventus București 6 2 1 3 4:8 13
.
.
Liga a II-a
Etapa a 30-a: vineri, 20 aprilie: Ripensia Timișoara – AFC Hermannstadt 0-1, Dacia Unirea Brăila – Academica Clinceni 5-2; sâmbătă, 21 aprilie: Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad 1-1, Luceafărul Oradea – CS Baloteşti 4-1, Foresta Suceava – CS Afumaţi 0-1, Ştiinţa Miroslava – Dunărea Călăraşi 0-1, FC Argeş – Metaloglobus Bucureşti 3-0, ASA Târgu Mureş – CS Mioveni 0-3, ASU Poli Timișoara – Olimpia Satu Mare 3-0; duminică, 22 aprilie – ora 15.00: Sportul Snagov – Chindia Târgovişte.
Clasament:
1. AFC Hermannstadt 31 22 8 1 53:11 74
2. Dunărea Călărași 30 23 5 2 60:19 74
3. Chindia Târgoviște 29 17 7 5 59:22 58
4. FC Argeş 30 16 7 7 48:27 55
5. CS Afumaţi 30 15 7 8 39:24 52
6. Academica Clinceni 30 14 8 8 51:42 50
7. ASU Poli 30 14 5 11 44:34 47
8. CS Mioveni 30 11 8 11 44:37 41
9. Sportul Snagov 29 11 7 11 32:27 40
10. Luceafărul Oradea 30 10 7 13 47:50 37
11. Ripensia Timisoara 30 9 9 12 57:45 36
12. UTA Arad 30 8 11 11 39:41 35
13. Balotești 30 9 7 14 40:58 34
14. Metaloglobus 30 9 6 15 28:42 33
15. Dacia Unirea Brăila 30 8 7 15 58:58 31
16. Miroslava 31 8 7 16 35:57 31
17. ASA Târgu Mureș 31 9 4 18 38:67 31
18. Pandurii Tg. Jiu 30 6 11 13 37:49 29
19. Foresta Suceava 30 8 3 19 25:74 27
20. Satu Mare  31 6 2 23 19:69 -46
.
.
Liga a III-a, seria 4
Etapa a 23-a: vineri, 20 aprilie – ora 17.00: Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – Gloria Lunca Teuz Cermei 3-1, Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – AFC Hermannstadt II 1-1, Şoimii Lipova – Millenium Giarmata 3-2; sâmbătă, 21 aprilie: CSM Lugoj – CSO Filiaşi 4-1, Universitatea II Craiova – ACS Şirineasa 1-2, Școlar Reșița – Internaţional Băleşti 6-0, ACS Ghiroda – Cetate Deva 1-1. Naţional Sebiş a stat.
Clasament: 1. ACS Şirineasa 56 puncte (golaveraj 55-12), 2. Școlar Reșița 44 (53-14), 3. CSM Lugoj 44 (48-26), 4. Naţional Sebiş 41 (45-19), 5. Universitatea II Craiova 38 (45-26), 6. CSO Filiaşi 30 (30-22), 7. ACS Ghiroda 29 (37-33), 8. Şoimii Lipova 29 (31-32), 9. Cetate Deva 28 (33-31), 10. Gloria Cermei 27 (42-44), 11. Hermannstadt II 25 (31-48), 12. Millenium Giarmata 23 (39-50), 13. CNP Timişoara 23 (21-39), 14. Internaţional Băleşti 12 (19-50), 15. Becicherecu Mic -14 (5-88).
.
.
Liga a IV-a Dolj
Etapa a 24-a: sâmbătă, 21 aprilie: U Craiova 1948 – Flacăra Moțăței 10-0, Progresul Băilești – Jiul Podari 0-3, Ajax Dobrotești – Recolta Ostroveni 0-3, Viitorul Cârcea – Tractorul Cetate 3-0, UT Dăbuleni – Dunărea Calafat 1-2, Danubius Bechet – Progresul Segarcea 2-0, Victoria Plenița – Metropolitan Ișalnița.
Clasament: 1. U Craiova 1948 72 puncte (golaveraj 130-21), 2. Jiul Podari 54 (62-31), 3. Dunărea Calafat 51 (67-30), 4. Danubius Bechet 49 (58-44), 5. Viitorul Cârcea 43 (73-50), 6. Metropolitan Ișalnița 37 (59-48), 7. Tractorul Cetate 33 (56-63), 8. Progresul Segarcea 32 (63-56), 9. UT Dăbuleni 27 (58-75), 10. Progresul Băilești 25 (34-43), 11. Victoria Plenița 19 (41-76), 12. Flacăra Moțăței 19 (33-71), 13. Recolta Ostroveni 19 (47-93), 14. Ajax Dobrotești 7 (20-100).