Acasă Sport Peste 100 de medalii la Campionatul Naţional pentru karateka din Bănie

Peste 100 de medalii la Campionatul Naţional pentru karateka din Bănie

-

Elevii lui Geri Mitroi au cucerit un număr impresionant
de medalii

Practicanți de karate de la cluburile craiovene au participat recent la Campionatul Național de Karate Shotokan WSF, la Târgu Secuiesc, și s-au întors acasă cu un număr impresionant de medalii. Mai exact, sportivii din Bănie au urcat pe podium de 104 ori, într-o competiție cu 458 de sportivi de la 31 de cluburi.
Liceul cu Program Sportiv „Petrache Trișcu“ din Craiova a fost reprezentat de 28 de sportivi, care au cucerit 47 de medalii (18 de aur, 10 de argint, 19 de bronz). Au obținut una sau mai multe titluri naționale următorii sportivi: Luiza Iordache, Isabel Călărașu, Mădălina Vasile, Aldana Lupeanu, Vittoria Bușcă, Cezara Vlad, Ianis Tănasie, Vlad Croitoru, Patrick Budan-Pârvu, Patricia Hirceanu și Sorin Ceană. Cei șapte sportivi care au reprezentat CS Universitatea Craiova au obținut la Târgu Secuiesc 26 de medalii (15 de aur, 7 de argint, 4 de bronz). Pe cea mai înaltă treaptă a podiumului au urcat Gabriel Iordache, Bogdan Gogoloși, Eric Șoș, Ionuț Mitrică, Luiza Iordache, Alexandra Rombu și Daniel Popescu, care au cucerit medalii atât la individual, cât și pe echipe. Sportivii de la CS Universitatea și LPS „Petrache Trișcu“ sunt pregătiți de profesorul Geri Mitroi.


15 karateka de la CS Bushi și ACS Jion Craiova, antrenați de Ionel Totâlcă și Sebastian Olaru, au participat la Campionatul Național și au avut rezultate remarcabile. Aceștia au obținut 13 medalii de aur, 9 de argint și tot 9 de bronz, un total de 31 de medalii. Campioni au fost Anisia Zamfir, Erik Radeș, Andrei Dobre, Bianca Manta, Ana Stănucă, Mirela Velțan, Teodora Lila, Daria Călin, Denisa Ștefan, Gabriela Floroaia și Lăcrimioara Tomescu.

Medaliaţii craioveni:

CS Universitatea Craiova:

Locul I

  • IORDACHE GABRIEL – KUMITE WKF SENIORI 67KG;
  • IORDACHE GABRIEL – KUMITE SHOBU IPPON SENIORI 67KG;
  • IORDACHE GABRIEL – KUMITE WKF U21 67KG;
  • IORDACHE GABRIEL – KUMITE SHOBU IPPON U21 67KG;
  • GOGOLOSI BOGDAN – KUMITE WKF SENIORI -60KG;
  • GOGOLOSI BOGDAN – KUMITE SHOBU IPPON SENIORI -60KG;
  • SOS ERIC – KUMITE WKF SENIORI -84KG;
  • SOS ERIC – KUMITE SHOBU IPPON SENIORI -84KG ;
  • MITRICA IONUT – KATA SENIORI;
  • IORDACHE LUIZA – KUMITE WKF SENIOARE -50KG;
  • IORDACHE LUIZA – KATA SENIOARE ;
  • ROMBU ALEXANDRA – KUMITE SHOBU IPPON U21 -61KG;
  • MITRICA IONUT, IORDACHE GABRIEL, SOS ERIC – KATA ECHIPE SENIORI;
  • SOS ERIC, MITRICA IONUT, IORDACHE GABRIEL – KUMITE ECHIPE SENIORI;
  • GOGOLOSI BOGDAN
  • POPESCU DANIEL

Locul II

– POPESCU DANIEL – KUMITE IND. WKF SENIORI -84KG;

– POPESCU DANIEL – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIORI -84KG;

– MITRICA IONUT – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIORI -60KG;

– MITRICA IONUT – KUMITE IND. WKF SENIORI -60KG;

– SOS ERIC – KATA IND. SENIORI;

– ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. WKF U21 -61KG;

– ROMBU ALEXANDRA – KATA IND. U21;

 

Locul III

– ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIOARE -68KG;

– ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. WKF SENIOARE -68KG;

– IORDACHE GABRIEL – KATA IND. U21;

– ROMBU ALEXANDRA,  IORDACHE LUIZA – KUMITE ECHIPE SENIOARE;

 

Liceul cu Program Sportiv “Petrache Trişcu”

LOCUL I

– IORDACHE LUIZA – KUMITE IND. WKF U21 -50KG;

– IORDACHE LIZA – KATA IND. U21;

– CALARASU ISABEL – KUMITE IND. SHOBU IPPON JUNIOARE -59KG;

– CALARASU ISABEL – KUMITE IND. WKF JUNIOARE – 59KG;

– CALARASU ISABEL – KATA IND. JUNIOARE;

– VASILE MADALINA – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETE -54KG;

– LUPEANU ALDANA – KATA IND. CADETE ;

– BUSCA VITTORIA – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETE +54KG;

– CALARASU ISABEL, VLAD CEZARA, VASILE MĂDĂLINA – KUMITE ECHIPE JUNIOARE;

– CALARASU ISABEL, BUSCA VITTORIA, VASILE MADALINA  – KUMITE ECHIPE CADETE;

– CALARASU ISABEL, BUSCA VITTORIA – KATA ECHIPE CADETE;

– TANASIE IANIS – KUMITE IND. WKF MINICADETI -38KG;

– CROITORU VLAD – KUMITE IND. WKF -34KG COPII 3;

– BUDAN-PIRVU PATRICK – KATA IND. COPII 3;

– BUDAN PIRVU PATRICK, CROITORU VLAD – KUMITE ECHIPE COPII 3;

– HIRCEANU PATRICIA – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 3 – 34KG;

– CEANA SORIN – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 1 – 35KG;

– CEANA SORIN – KUMITE IND. WKF COPII 1 – 35KG.

 

LOCUL II

– IORDACHE LUIZA – KUMITE IND. SHOBU IPPON U21 -50KG;

– RADOI CATALIN – KUMITE IND. SHOBU IPPON U21 +84KG;

– VLAD CEZARA – KUMITE IND. SHOBU IPPON JUNIOARE -59KG;

– VLAD CEZARA – KUMITE IND. WKF JUNIOARE -59KG;

– CALARASU ISABEL, VLAD CEZARA, VASILE MADALINA – KATA ECHIPE JUNIOARE;

-VASILE MADALINA – KATA IND. CADETE ;

– TANASIE IANIS – KUMITE IND. SHOBU IPPON MINICADETI -38KG;

– BUDAN –PIRVU PATRICK – KUMITE IND. WKF COPII 3 -42KG;

– CROITORU VLAD – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 3 -34KG;

– HIRCEANU PATRICIA – KUMITE IND. WKF COPII 3 -34KG.

 

LOCUL III

– RADOI CATALIN – KUMITE IND. WKF U21 +84KG;

– VASILE MADALINA – KUMITE IND. WKF CADETE -54KG;

– LUPEANU ALDANA – KUMITE IND. WKF CADETE -54KG;

– LUPEANU ALDANA – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETE -54KG;

– VILCEANU ALEXANDRU – KUMITE IND. WKF CADETI +70KG;

– VILCEANU ALEXANDRU – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETI +70KG;

– FIRANESCU EDUARD – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETI +70KG;

– ROSIU RAZVAN – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETI -70KG;

– ROMBU CLAUDIU – KUMITE IND. WKF MINICADETI +56KG;

– POPESCU DENIS – KUMITE IND. SHOBU IPPON MINICADETI -56KG;

– PANDURU STEFANITA – KUMITE IND. WKF MINICADETI -44KG;

– PANDURU STEFANITA – KUMITE IND. SHOBU IPPON MINICADETI -44KG;

– HIRCEANU ANNA – KUMITE IND. SHOBU IPPON MINICADETE -52KG;

– ROMBU CLAUDIU, SIRBULESCU ROBERT, POPESCU DENIS – KATA ECHIPE MINICADETI;

– BUDAN-PIRVU PATRICK – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 3 -38KG;

– PINOSANU NORA – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 3 + 38KG;

– BOTEA GABRIEL – KUMITE IND.WKF COPII 2 -30KG;

– BOTEA GABRIEL – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 2 -30KG;

– CROITORU ANA MARIA – KATA IND. COPII 1 .

CS BUSHI

Locul I

– ZAMFIR ANISIA kata individual 10-11 ani
– ZAMFIR ANISIA kumite WKF individual 10-11 ani
– RADES ERIK kata individual 8-9 ani
– RADES ERIK kumite kumite WKF 8-9 ani. -40 kg
– RADES ERIK kumite shobu ippon 8-9 ani – 40 kg
– DOBRE ANDREI kata individual 14-15 ani
– MANTA BIANCA kumite WKF 14-15 ani +54 kg
– MANTA BIANCA, STANUCA ANA, VELTAN MIRELA kata echipe 16-17 ani
– LILA TEODORA, CALIN DARIA, STEFAN DENISA kata echipe 12-13 ani

Locul II

– LILA BOGDAN kumite shobu ippon 8-9 ani  -40kg
– DOBRE ROBERT kata individual 14-15 ani
– DOBRE ROBERT kumite shobu ippon 14-15 ani -70kg
– TRASCA DARIA kumite WKF 8-9 ani -25 kg
– TRASCA DARIA kumite shobu ippon 8-9 ani – 25 kg
– LILA TEODORA, CALIN DARIA, STEFAN DENISA kumite echipe 12-13 ani
– VELTAN MIRRLA, STANUCA ANA, MANTA BIANCA kumite echipe 16-17 ani

Locul III

– VELTAN MIRELA kumite WKF 16-17 ani – 59 kg
– VELTAN MIRELA kata individual 16-17 ani
– ZAMFIR ANISIA kumite shobu ippon 1011 ani -34 kg
– DOBRE ROBERT kumite WKF 14-15 ani -70 kg
– LILA BOGDAN kumite WKF 8-9 ani -40 kg
– BATINEANU LUCA kata individual 10-11 ani
– MANTA BIANCA kata individual 14-15 ani
– LILA TEODORA kumite shobu ippon 12-13 ani +52 kg
– STANUCA ANA kata individual 16-17 ani

ACS JION CRAIOVA

Locul I

– FLOROAIA GABRIELA kata individual 6-7 ani
– FLOROAIA GABRIELA kumite WKF 6-7 ani + 25 kg
– FLOROAIA GABRIELA kumite shobu ippon 6-7 ani + 25 kg
– TOMESCU LACRAMIOARA kumite WKF  6-7 ani – 25 kg

Locul II
– TOMESCU LACRAMIOARA kata individual 6-7 ani
– TOMESCU LACRAMIOARA kumite shobu ippon 6-7 ani – 25 kg

ȘTIRI VIDEO GdS

Horoscop

Berbec Întâlnirile şi dialogurile cu prietenii sunt interesante, dar imprevizibile. Este posibil să revedeţi o cunoştinţă mai veche, de care nu mai...