12 C
Știri de ultima orăSportFotbal / Pandurii au câștigat amicalul cu CSO Filiași

Fotbal / Pandurii au câștigat amicalul cu CSO Filiași

Echipa Pandurii Târgu Jiu s-a impus, scor 1-0, în partida amicală disputată astăzi, pe stadionul „Minerul” din Motru, în fața formației CSO Filiași.
Doljenii au început bine meciul și la un corner executat de Geanimu, Costea a reluat cu capul, iar mingea a lovit transversala (‘2).
Gorjenii au reușit să deschidă scorul prin Șut, care a reluat cu capul, la colțul scurt, o centrare venită din corner, de pe dreapta, de la Dănăricu (‘7, 1-0).
Repriza secundă a fost echilibrată, cu multe ocazii la ambele porți.

Pandurii Târgu Jiu: Moga – Raiciu, Turda, Celea, Drugă – Pîrvulescu, Milenko, Șut – Tudora, Dănăricu, Ionică. Au mai intrat: Popescu, Jianu – Dănescu, Vasilescu, Vodă, Dodoi, Lemac, Marek, Măicăneanu. Antrenor: Adrian Bogoi.

CSO Filiași, repriza 1: Nedeianu – Calu, Lupu, Tereche, Duma – Dănuț Stancu, Costea (’20, Borneci) – Alin Stancu, Badea (’22, C. Dinu), Geanimu – Căle. Antrenor: Silviu Lung.

CSO Filiași, repriza a doua: Nedeianu (’87, Munteanu) – Toshi, Preda, Chiriță, Crușoveanu – Tudor, Borneci (’85, Calu) – Borhot, Geanimu (’67, David Stăiculescu), Chivu – Dinu.

Au arbitrat: Ion Enea – Andreea Vlădulescu, Ionuț Ionescu.

Pentru Pandurii acesta a fost al treilea test, în primele reușind o victorie, 2-0 cu Internațional Bălești, și un egal, 1-1 cu Petrolul Bustuchin.
În ceea ce o privește pe CSO Filiași, gruparea doljeană abia a coborât de la munte, din cantonamentul de la Herculane, iar acesta a fost primul test. Următorul va avea loc pe 10 februarie împotriva liderului Ligii a IV-a Gorj, Petrolul Bustuchin.