10.6 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportVolei (m): Craiovenii au obţinut o victorie categorică pe terenul lui Dinamo

Volei (m): Craiovenii au obţinut o victorie categorică pe terenul lui Dinamo

La fel ca în turul campionatului, craiovenii au câştigat toate cele trei puncte puse în joc în confruntarea cu Dinamo (foto: arhiva GdS)

Echipa masculină de volei SCM-U Craiova s-a impus astăzi, fără emoţii, în confruntarea din deplasare cu Dinamo Bucureşti, contând pentru etapa a 14-a din Divizia A1, prima disputată în 2018.

Formaţia olteană s-a impus cu scorul de 3-0 (25-17, 25-15, 25-17), adjudecându-şi toate cele trei puncte puse în acest joc în care se întâlneau două vecine de clasament. Înaintea acestei partide, craiovenii ocupau locul şase, iar dinamoviştii se aflau cu un loc mai jos, la un punct distanţă.

Pentru SCM-U, echipă pregătită de Dan Pascu şi Claudiu Mitru, urmează un meci pe teren propriu, cu Ştiinţa Explorări Baia Mare, pe 20 ianuarie.