8.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal / Pandurii Târgu Jiu a remizat cu Unirea Alba Iulia

Fotbal / Pandurii Târgu Jiu a remizat cu Unirea Alba Iulia

Divizionara secundă Pandurii Târgu Jiu a remizat, scor 1-1, în amicalul disputat sâmbătă, la Alba Iulia, în compania echipei gazdă, Unirea, acesta fiind cel de-al doilea test al gorjenilor din această vară. Ardelenii au punctat prin Gicu Grozav, în timp ce oltenii au marcat prin Vlad Bujor, ambele reușite fiind consemnate în prima repriză. La acest joc au participat peste o mie de spectatori. Meciul a fost întrerupt spre finalul reprizei a doua, în minutul 73 din cauza furtunii.

Pandurii
Antrenorul pandurilor, Mihai Teja, a utilizat în acest joc o serie de jucători aflaţi în probe sau care au evoluat mai puţin în amicalul de la mijlocul săptămânii trecute, cu CSO Filiaşi, câștigat categoric, scor 5-1.

Pandurii, prima repriză: Stanca – Ciobanu, Lung, Zaina, Petrescu, Rotaru, Vasilescu, Trifu, Cocîrlă, Şendroiu, Bujor.

Pandurii, repriza a doua: Daniel Popescu – Ghidurea, Georgescu, Celea, Vodă, Pîrvulescu, Dănăricu, Cioiu, Geanimu, Dodoi, Mărgărit.

Unirea Alba Iulia: Cătălin Suciu – F. Morar, Scrob, Al. Man, Ad. Matei, B. Ştef, Selagea, Al. Giurgiu, Tat – S. Turuş, Gicu Grozav. Au mai intrat: Apetri, Jude, Onacă, Davidaș, Lăsconi, S. Fulea. Antrenor: Adorian Himcinschi.