14.5 C
duminică, 5 mai, 2024
Știri de ultima orăSportDerbi cu nervi și cu puține ocazii (foto, video)

Derbi cu nervi și cu puține ocazii (foto, video)

Formațiile doljene CSO Filiași și CS Universitatea II Craiova s-au întâlnit vineri, pe stadionul „Chimia“ din Ișalnița, în etapa a 23-a din Liga a III-a, seria 3, însă niciuna dintre combatante nu a reușit să-și adjudece cele trei puncte. A fost 1-1, la capătul unui joc tensionat, cu nervi și cu puține ocazii de poartă. Alb-albaștrii au deschis scorul în minutul 26, când Alex Popescu a reluat de la opt metri sub bară, după o pasă venită din dreapta. Gazdele au restabilit egalitatea în prelungiri, în minutul 90+3, când Nicușor Neacșu a șutat puternic de la 14 metri.

CSO Filiaşi: Mogoşanu – Calu, Lupu, Neacşu – Bogdanovici (’19, Fruntelată; ’64, Pârvuică) – Borhot, Borneci, Papa (’64, Tănase), Cruşoveanu – Duriță, Bălan. Antrenor: Florin Şoavă.

CS Universitatea II Craiova: Vlad – Vlădoiu, Hodea, Hreniuc (’63, Ion), Borța (’68, Trocan) – Petre, Enache, Țoiu – Manea (’54, Frăsineanu), Al. Popescu, Bârzan (’46, Constantinescu). Antrenori: Corneliu Papură, Mugur Guşatu.

Cartonaşe galbene: Duriță ’30, Fruntelată ’56, Calu ’61, Borneci ’85, Neacşu ’90+3 / Petre ’30, Borța ’47, Ion ’81, Vlad ’90, ’90+4.

Cartonaş roşu: Vlad ’90+4.

Au arbitrat: Mădălin Marinescu – Adrian Bogdan Banu, Mircea Rusu.

Observatori: Grigore Tomoiagă, Florin Oglindoiu.

În urma acestei remize, CSO Filiași ocupă locul zece, iar CS Universitatea II Craiova se regăsește pe 12.