Acasă Sport Fotbal / „Satelitul” a câştigat la pas cu Atletic Bradu

Fotbal / „Satelitul” a câştigat la pas cu Atletic Bradu

-

Formația secundă a CS Universitatea Craiova s-a impus clar, scor 4-2, în fața echipei Atletic Bradu, într-o partidă disputată vineri, pe stadionul „Extensiv”, contând pentru etapa a 20-a din Liga a III-a, seria 3.

Alb-albaştrii au deschis scorul rapid, prin Borța, care a şutat puternic de la 30 de metri direct sub transversală (‘3, 1-0).

Gruparea din Bănie şi-a majorat avantajul grație lui Măzărache, care a urmărit un balon şutat de Alex Popescu şi deviat de un adversar şi a reluat din centrul careului mare (’10, 2-0).

„Recitalul” a continuat, Buzan marcând cu o centrare înşelătoare la colțul lung, portarul argeşean fiind derutat şi de Hreniuc, care a trecut pe sub minge (’18, 3-0).

Oaspeții au redus din diferență în minutul 40, după o respingere greşită a lui Vlad şi speculată de Ruță (’40, 3-1).

„Satelitul” a refăcut avantajul de trei goluri grație lui Alex Popescu, care a reluat cu capul peste portar o centrare venită de pe dreapta (’79, 4-1).

În minutul 85, Andrei Vlad a apărat o lovitură de la unsprezece metri, dictată după un fault comis tot de el, şi executată de Ruță.

Rezultatul final l-a pecetluit Ion, în minutul 90+1, cu o reluare din interiorul careului (4-2).

CS Universitatea II Craiova: Vlad – Vlădoiu (’81, Trocan), Hodea, Hreniuc, Borța – Enache, Țoiu, Buzan (’90, Chivu) – Frăsineanu (’57, Gunie), Al. Popescu, Măzărache (’71, Tătulea). Antrenori: Corneliu Papură, Mugur Gușatu.

Atletic Bradu: Sporea – Păun (’31, Ciucă), Golban, Dumitrache, Din, Voinescu (’39, Jenaru), O. Popescu, Tameş (’66, Ceapă), Traşcă (’61, Marcu), Ruță, M. Ion. Antrenor: Iulian Tameş.

Cartonașe galbene: Borța, Hodea, Gunie, Buzan / O. Popescu, Jenaru.

Au arbitrat: Adrian Kiriță – Constantin Pantilimonescu, Octavian Ciorescu.

Observatori: Mihai Hârlab, Emanoil Popescu.

AUDIO / Emil Săndoi, la Repriza de Sud

Fostul mare fundaş al Ştiinţei şi antrenor al Universităţii Craiova, Emil Săndoi, a fost prezent în această seară în studioul Radio Sud...

SCM Craiova îşi joacă şansele în Cupa EHF

Echipa feminină de handbal SCM Craiova va disputa, în acest weekend, duelurile cu formaţia norvegiană Tertnes, din turul doi preliminar al Cupei...