22 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal / Răzvan Lucescu a reușit calificarea în sferturile Cupei Greciei cu Xanthi

Antrenorul român Răzvan Lucescu (foto) s-a calificat, ieri, cu echipa Skoda Xanthi în sferturile de finală ale Cupei Greciei la fotbal, deși a pierdut meciul susținut în deplasare cu OFI Creta, scor 1-2. Xanthi, care se impusese în meciul tur cu 1-0, a fost condusă cu 2-0, prin golurile marcate de Angelos Chanti (21) și Djilli Vouho (66), dar Adrian Lucero (76) a semnat golul calificării.
În sferturi, Xanthi va avea parte de un duel dificil cu PAOK Salonic, pe 7 februarie acasă și pe 28 februarie în deplasare, notează Agerpres.
În clasamentul Superligii elene, Xanthi ocupă un remarcabil loc 3, cu 32 puncte, la egalitate cu Panionios, devansată de Olympiakos Pireu, 45 puncte. Panathinaikos ocupă locul 4, cu 31 puncte, iar PAOK este a cincea, cu 29 puncte (un joc mai puțin).