3.9 C
Știri de ultima orăSportFotbal / CS Universitatea Craiova, victorioasă cu FC Winterthur

Fotbal / CS Universitatea Craiova, victorioasă cu FC Winterthur

Juniorul Markovic a făcut iarăși o partidă excelentă (Foto: csuc.ro)

Formația CS Universitatea Craiova s-a impus, scor 4-1, în amicalul susținut sâmbătă în compania echipei FC Winterthur (liga a doua din Elveția). Alb-albaștrii au deschis scorul prin Jovan Markovic (10), iar gruparea din Țara Cantoanelor a egalat în minutul 22. După pauză au mai marcat Gustavo (60), Fajic (77) și Petre (84).

Antrenorul Gigi Mulțescu a început meciul cu următorul 11: Calancea – Dimitrov, Kelic, Acka, Briceag – Mateiu, Gustavo, Rocha – Ivan, Markovic, Băluță.

În partea a doua, strategul grupării din Bănie a mai apelat la: L. Popescu – Petre, Bârzan, Madson, Fajic, Măzărache.

Acesta a fost al patrulea joc de verificare susținut de alb-albaștrii în cadrul stagiului de pregătire din Malta, în primele trei înregistrând un egal, 1-1 cu Fortuna Dusseldorf, și două victorii, 2-1 cu St. Gallen și 3-1 cu FC Hibernians. CS Universitatea Craiova va mai susține un test în compania austriecilor de la RZ Pellets WAC, meciul fiind programat pe 25 ianuarie.