Acasă Sport Futsal / Cupa AJF Dolj – rezultate, clasamente (14-15 ianuarie)

Futsal / Cupa AJF Dolj – rezultate, clasamente (14-15 ianuarie)

-

Rezultatele primelor două etape ale Cupei AJF Dolj:

Open (sportivi până în 35 de ani):

Grupa A: etapa 1 (sâmbătă): Echipa de vis – Viitorul Știința Craiova 5-0, Friends – Unirea Leamna 7-2 (galerie foto); etapa a 2-a (duminică): Echipa de vis – Friends 5-6, Viitorul Știința Craiova – Unirea Leamna 3-4.
Clasament: 1. Friends 6 puncte (golaveraj 13-7), 2. Echipa de vis 3 (10-6), 3. Unirea Leamna 3 (6-10), 4. Viitorul Știința Craiova 0 (3-9).
*Etapa viitoare: Echipa de vis – Unirea Leamna, Viitorul Știința Craiova – Friends.

 

Grupa B: etapa 1 (sâmbătă): Phoenix – Recolta Ostroveni 7-4, Fantasticii – Viitorul Giubega 6-8; etapa a 2-a (duminică): Viitorul Giubega – Recolta Ostroveni 11-1, Fantasticii – Phoenix 5-12.
Clasament: 1. Phoenix 6 (19-6), 2. Viitorul Giubega 6 (19-7), 3. Fantasticii 0 (11-20), 4. Recolta Ostroveni 0 (5-18).
Etapa viitoare: Phoenix – Viitorul Giubega, Recolta Ostroveni – Fantasticii.

 

Grupa C: etapa 1 (sâmbătă): Energia Ișalnița – Viitorul Cârcea 3-2, Hai Craiova – Vulturul Catane 3-6; etapa a 2-a (duminică): Hai Craiova – Energia Ișalnița 0-3 (n), Vulturul Catane – Viitorul Cârcea 4-4.
Clasament: 1. Energia Ișalnița 6 (6-2), 2. Vulturul Catane 4 (10-7), 3. Viitorul Cârcea 1 (6-7), 4. Hai Craiova 0 (3-9).
Etapa viitoare: Energia Ișalnița – Vulturul Catane, Viitorul Cârcea – Hai Craiova.

 

Grupa D: etapa 1 (sâmbătă): Enjoy – Danubius Bechet 4-5, CS Ișanița – Voința Puțuri 12-1; etapa a 2-a (duminică): CS Ișalnița – Enjoy 6-5, Voința Puțuri – Danubius Bechet 0-7.
Clasament: 1. CS Ișalnița 6 (18-6), 2. Danubius Bechet 6 (12-4), 3. Enjoy 0 (9-11), 4. Voința Puțuri 0 (1-19).
Etapa viitoare: Enjoy – Voința Puțuri, Danubius Bechet – CS Ișalnița.

 

Old-boys (sportivi peste 35 de ani):

 

Grupa E: etapa 1 (sâmbătă): Old Boys U Craiova – Fire Fighters 2-3, Fire Fighters – DFR Ișalnița 6-8, Phoenix – DFR Ișalnița 3-2; etapa a 2-a (duminică): Old Boys U Craiova – Phoenix 3-6.
Clasament: 1. Phoenix 6 (9-5), 2. DFR Ișalnița 3 (10-9), 3. Fire Fighters 3 (9-10), 4. Old Boys U Craiova 0 (5-9).
Etapa viitoare: Old Boys U Craiova – DFR Ișalnița, Fire Fighters – Phoenix.

 

Grupa F: etapa 1 (sâmbătă): Finanțiștii – Viitorul Știința Craiova 3-4, Groupama – Pro EFS Craiova 5-11 (galerie foto); etapa a 2-a (duminică): Groupama – Finanțiștii 1-9, Pro EFS Craiova – Viitorul Știința Craiova 7-1.
Clasament: 1. Pro EFS Craiova 6 (18-6), 2. Finanțiștii 3 (12-5), 3. Viitorul Știința Craiova 3 (5-10), 4. Groupama 0 (6-20).
Etapa viitoare: Pro EFS Craiova – Finanțiștii, Viitorul Știința Craiova – Groupama.

 

*Runda a treia, ultima din faza grupelor, se va disputa sâmbătă, 21 ianuarie, ordinea și orele de disputare ale meciurilor urmând să se stabilească în zilele următoare.

ȘTIRI VIDEO GdS