Acasă Sport Trupa lui Papură, doar remiză cu Steaua II (declaraţii video)

Trupa lui Papură, doar remiză cu Steaua II (declaraţii video)

-

Olivian Surugiu a fost cel mai bun jucător de pe teren (Foto: Alexandru Vîrtosu)

Echipa a doua a CS Universitatea Craiova a remizat, scor 3-3, în partida disputată vineri, pe stadionul „Extensiv”, în compania formației Steaua II București, contând pentru etapa a 2-a din Liga a III-a, seria 3.

Alb-albaștrii au deschis scorul în minutul 18, Surugiu s-a distrat cu doi fundași adverși  pe partea dreaptă, a pătruns în careu și i-a pasat decisiv lui Alex Popescu, care a reluat de la circa zece metri (’18, 1-0).

La doar trei minute, Chitoșcă a transformat o lovitură liberă de la 18 metri, restabilind egalitatea (’21, 1-1).

Steaua a avut și o bară în minutul 42, Enceanu șutând în transversală de la 25 de metri.

Gruparea din Bănie a intrat în avantaj la pauză, după ce Burlacu a primit un penalti după un fault comis de Vlad, lovitura de pedeapsă fiind transformată de Surugiu (’45+1, 2-1).

Oaspeții au revenit pe tabelă în minutul 66, când Mihalcea l-a învins pe Cătălin Popescu cu un șut de la 20 de metri (’66, 2-2).

Steaua II a preluat conducerea în minutul 72, Raiciu marcând cu o lovitură de cap (’72, 2-3).

Alb-albaștrii au revenit rapid prin Hodea, care a pus latul de la un metru după o centrare de pe dreapta a lui Surugiu (’77, 3-3).

CS Universitatea II Craiova: C. Popescu – Vlădoiu (’89, Marcu), Cioinac, Hreniuc, Ionescu – Buzan, Screciu (’69, Hodea), Al. Dinu (’86, Enache) – Surugiu, Al. Popescu, Burlacu (’67, V. Constantin). Antrenor: Cornel Papură.

Steaua II București: Poiană – Vlad, I. Dinu, Chiochină, Nicola (’88, Ion) – Raiciu – Vâlceanu, Enceanu, Mihalcea, Chitoşcă (’70, R. Gavrilă) – Botă (’58, Obreja). Antrenor: Ion Toma.

Cartonașe galbene: Hreniuc, Dinu, Popescu / Chitoșcă, Ciochină.

Au arbitrat: Ioan Mihai – Vasile Duță, Daniel Nagy.

Observatori: Viorel Voicu, Ionel Catană.