14.5 C
Știri de ultima orăSportPodărenii au corectat „satelitul“ CSU

Podărenii au corectat „satelitul“ CSU

Formația ACS Podari a învins categoric sâmbătă, scor 3-0 (2-0), pe teren propriu, pe colega de serie CS Universitatea II Craiova, într-un meci de verificare, ultimul înaintea debutului Ligii a III-a (3 septembrie).
Gazdele au deschis scorul prin atacantul Claudiu Bălan, cu un șut din interiorul careului, după o centrare venită dintr-o lovitură liberă executată de Ciocârlă. Scorul pauzei l-a stabilit Dănuț Ciocioană, care a pus latul la o pasă venită de la Dănuț Stancu. În repriza secundă, podărenii au mai punctat o dată prin juniorul Velica.
ACS Podari: Mecea – Ciocârlă, Lică, Avram, Ciocioană – D. Stancu, Dumangiu – Raicea, Velica, Fieraru – Cl. Bălan. Au mai intrat: Filip, Dragomir, Chircan, Vulpe, Dulvac, Matei, Aria, Miculaiciuc, Sârmon și G. Neacșu. Antrenor: Florin Șoavă.
CSU II Craiova: Gabor – Marcu, Cioinac, Drăghiceanu, Ionescu – Ciocoteală, Dinu, Enache – R. Petre, Constantin, Al. Popescu. Au mai jucat: Poenaru, Luică, Hreniuc, Hodea, Geanimu, Ion, Bârzan și Borța. Antrenor: Corneliu Papură.