10 C
Știri de ultima orăSportFotbal / Gorjenii nu continuă în Cupa Ligii

Fotbal / Gorjenii nu continuă în Cupa Ligii

Pandurii Târgu Jiu a ratat calificarea în sferturile Cupei Ligii Adeplast după ce a pierdut ieri seară, scor 4-5, în Ilfov, în faţa echipei Concordia Chiajna, partida contând pentru optimile competiţiei. După cele 90 de minute de joc scorul a fost egal, 1-1, golurile fiind marcate de Serediuc (’13), pentru ilfoveni, respectiv Valentin Alexandru (’34), pentru gorjeni. Egalitatea a persistat şi după cele două reprize suplimentare, astfel trecându-se la penaltiuri, unde ilfovenii au avut câştig de cauză, scor 4-3. Pentru Chiajna au marcat Roşu, Pena, Albu şi Bucurică şi a ratat Serediuc. Pentru olteni au înscris Pleaşcă, Obodo şi Munteanu, iar Voiculeţ şi Unguruşan au ratat.

Chiajna: Bălgrădean – Feussi, Albu, Mamele, Tincu – Ad. Cristea (’67, Melinte) – Buleică (’75, Pena), Grădinaru (’46, Bucurică), Roşu, Serediuc – M. Constantinescu. Antrenor: Emil Săndoi.

Pandurii: Stanca – Pleaşcă, Piţian, Vasiljevici, Grecu – Răuţă, V. Munteanu, Obodo, Hlistei (’46, Trifu) – V. Alexandru (’100, Unguruşan), Ţucudean (’87, Voiculeţ). Antrenor: Petre Grigoraş.

Cartonaşe galbene: Ad. Cristea, Feussi, Mamele / Vasiljevic, Grecu (2).

Cartonaş roşu: Grecu ’95.

Au arbitrat: Cătălin Buşi – Marius Badea, Gabriel Stroe; Ionuţ Iugulescu.

Pandurii Târgu Jiu se va concentra acum pe campionat, urmând să întâlnească duminică, de la ora 18.30, pe „Municipalul” din Severin, pe CFR Cluj.

Chiajna va juca în sferturile Cupei Ligii cu ACS poli Timişoara.