sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportPodărenii au dezamăgit

Podărenii au dezamăgit

gds-sport

Formaţia CS Podari a dezamăgit vineri după amiază, după ce a pierdut, scor 2-3, întâlnirea cu FC Voluntari II, din etapa a 22-a a Ligii a III-a, seria 3, în condiţiile în care a condus 2-0. Robert Vulpe a deschis scorul cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Dorin Preda din lovitură liberă (’35, 1-0). Gazdele şi-au mărit avantajul prin Claudiu Bălan, care a şutat pe jos, la colţul lung (’70, 2-0). Oaspeţii au răspuns prima dată în minutul 75, Voicu a profitat de o greşeală a defensivei doljene şi a făcut 2-1. La doar două minute s-a restabilit egalitatea, arbitrul Liviu Bălăcescu indicând punctul cu var în urma unui fault al lui Marinoiu asupra lui Deac, iar Voicu a transformat în gol lovitura de la 11 metri (’77, 2-2). „Satelitul” Voluntariului a contabilizat toate cele trei puncte graţie lui Mihai, care l-a executat pe Mecea cu un şut bine plasat (’86, 2-3).

CS Podari: Mecea – Ciocârlă, Avram (’74, Dragomir), Vulpe, Marinoiu – Sârmon, D. Stancu – Ad. Cârstea, I. Stancu (’12, Bălan), Simion (’61, Georgescu) – Preda. Antrenor: Florin Şoavă.

FC Voluntari II: Petrariu – Bârsan (’53, Ene), Rădoi, Gherghe, Halmade – Tudorache – Deac (’90, Ghiţă), Tudorică, Stan (’65, Gheorghe), Mihai – Voicu (’90+2, Nica). Antrenor: Octavian Chihaia.