3.9 C
Știri de ultima orăSportIrina Begu a ajuns în sferturile de finală ale turneului de la Charleston

Irina Begu a ajuns în sferturile de finală ale turneului de la Charleston

Irina Begu a ajuns în sferturile de finală ale turneului de la Charleston, după ce a învins-o ieri pe Monica Puig. Românca a jucat la fel ca în fiecare din rundele precedente un meci de circa două ore și jumătate. De această dată a pierdut clar primul set, 1-6 în fața Monicăi Puig din Puerto Rico dar a egalat, 6-2 și a triumfat în tie-break decisiv, câștigat la 4.
Irina Begu o va înfrunta astăzi după ora 20.00 pe campioana de la Melbourne, Angelique Kerber, principala favorită a turneului de 750 000 de dolari. Ele ar putea fi adversare și în întâlnirea de FedCup dintre România și Germania, ce va avea loc după competiția de la Charleston, la Cluj, weekendul viitor.