5.3 C
Știri de ultima orăSportCSM Bucureşti a câştigat primul trofeu european din istoria voleiului feminin românesc

"Tigroaicele" de la CSM Bucureşti se întorc acasă cu trofeul Cupei Challenge
„Tigroaicele” de la CSM Bucureşti se întorc acasă cu trofeul Cupei Challenge”Tigroaicele” de la CSM Bucureşti se întorc acasă cu trofeul Cupei Challenge

CSM Bucureşti a câştigat astăzi Cupa Challenge la volei feminin, după ce a învins în deplasare formaţia turcă Trabzon Idman Ocagi cu scorul de 3-1 (25-23, 25-13, 20-25, 25-20), în manşa a doua a finalei.

Jucătoarele de la CSM, care s-au impus cu 3-1 în tur, aveau nevoie de două seturi pentru a fi sigure de cucerirea trofeului şi au reuşit acest lucru.

CSM Bucureşti a adus primul trofeu în voleiul feminin românesc, la nivel de club.