17.3 C
miercuri, 17 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportCSO Filiași a testat un japonez la Motru

CSO Filiași a testat un japonez la Motru

Formația CSO Filiași a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida amicală disputată ieri, la Motru, în compania colegei de serie Minerul. Pârvuică a deschis scorul în minutul 30, iar gazdele au egalat în prelungirile reprizei secunde.
Printre fotbaliștii folosiți în acest amical de Ionel Luță s-a numărat și un japonez, Toshi, însă acesta nu l-a prea convins pe tehnicianul craiovean.
„E venit în probe la noi, dar nu știu ce să zic despre el. O să-l mai văd în amicalul de vineri (mâine, de la ora 14.00, pe stadionul «Chimia» – n.r.) cu ACS Podari și o să iau o decizie“, a declarat Ionel Luță, pentru GdS.
CSO Filiași a început meciul cu următorul unsprezece: Lascu – Orban, Istudor, Lupu, Mainerici – Petcu, Obeanu, N. Popescu, Georgescu – Stoichițoiu, Pârvuică. Pe parcurs au mai intrat: Iovănescu – Duriță, Moraru, Mitru, Tănase, Toshi.