14.5 C
Știri de ultima orăSportSCM a remizat la Roman

SCM a remizat la Roman

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a remizat vineri, în deplasare, scor 26-26, cu HCM Roman, într-un joc din cadrul etapei a cincea din Liga Naţională. Formaţia olteană a condus la pauză cu 14-10, dar în ultimul minut de joc a fost egalată. Elevele Simonei Gogârlă au acumulat patru puncte, iar etapa viitoare vor juca tot în deplasare, la U Cluj.
Handbaliștii de la CS Universitatea Craiova vor disputa duminică primul meci pe teren propriu din noul sezon, în cadrul etapei a treia din Divizia A, seria B. Elevii lui Costin Dumitrescu și Cătălin Popescu vor înfrunta pe CSM Oradea, de la ora 12.00, în Sala Sporturilor „Ion Constantinescu“. În runda inaugurală, handbaliștii din Bănie au obținut o victorie la limită la Sebeș (scor 26-25), iar în etapa trecută au stat.