20.5 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportHandbal (f): Universitatea FEFS Craiova, locul patru în Campionatul Național de minihandbal

Pe cât de valoros este rezultatul jucătoarelor craiovene, la fel de mare a fost și dezamăgirea ratării podiumului

Echipa feminină de handbal Universitatea FEFS Craiova a încheiat astăzi pe locul patru Campionatul Național de minihandbal (junioare 5) de la Mediaș. Oltencele au fost învinse în finala mică de echipa ACS Ok Sport Onești, cu scorul de 16-10 (6-6).

Maria Tudorache, jucătoarea formației craiovene, a fost desemnată cel mai bun pivot al turneului.

Echipa este pregătită de profesorii Marian Mitroi și Remus Fumurescu, ajutați de Gabriela Niculeț și Lavinia Firan, studente la FEFS Craiova.

La turneul final au participat cele mai bune 16 echipe din țară la această categorie de vârstă. Campioană a ieșit echipa CSS 2 București, care a trecut în finală, cu scorul de 16-15, de CSM București.