marți, 16 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFiliaşiul a făcut un meci mare la Sebiş

Filiaşiul a făcut un meci mare la Sebiş

Filieşenii şi-au câştigat respectul la Sebiş (foto: Alexandru Vîrtosu)

Formaţia CSO Filiaşi a terminat la egalitate, scor 0-0, partida de sâmbătă, din deplasare, cu Naţional Sebiş, din cadrul etapei a 14-a a Ligii a III-a, seria 4.
Antrenorul Gigi Ciurea a folosit următorii jucători: Lascu – Orban, Vulpe, Pais (’70, Tudorică), Dumitraşcu – Duriţă, Crângoiu (’46, Creţu), Ştoiu, Cruşoveanu – Buciuman (’56, Fruntelată), Bălă (’65, Pârvuică).
„A fost un meci extraordinar, băieţii au jucat foarte bine. Am ratat foarte mult, meritam să câştigăm. Cea mai mare ocazie a ratat-o Ştoiu. Buciuman i-a pasat lui Dragoş pe culoar, a preluat, l-a driblat şi pe portar şi până să dea s-a ridicat portarul şi i-a luat mingea. Dacă deschideam scorul la începutul reprizei a doua poate le mai dădeam goluri, că ei veneau peste noi şi sigur îi prindeam pe contraatac. În minutul 43 gazdele au avut un unsprezece metri şi a apărat Lascu. Este foarte bun rezultatul ţinând cont că am întâlnit liderul seriei la el acasă, dar cel mai mult ne bucură evoluţia jucătorilor noştri. Am scăpat printre degete cele trei puncte“, a declarat directorul sportiv al CSO Filiaşi, Florin Spânu, pentru GdS.