7.3 C
Știri de ultima orăSportSimona Halep a învins-o pe Makarova

Simona Halep a învins-o pe Makarova

Simona Halep a învins-o pe Ekaterina Makarova în trei seturi, 6-4, 1-6, 7-5, în turneul de la Dubai şi s-a calificat în semifinală. Meciul dintre Simona Halep şi Ekaterina Makarova a durat două ore şi opt minute.

Halep a început bine meciul şi a câştigat primul set fără emoţii. În al doilea set, Makarova şi-a îmbunătăţit jocul şi a pierdut doar un game, profitând de greşelile Simonei Halep şi câştigând cu 6-1. În setul decisiv, cele două au jucat echilibrat, dar Halep a făcut break la 4-3 şi a servit pentru a câştiga meciul. Makarova a luptat până la capăt şi a făcut rebreak. La scorul de 6-5 pentru ea, Halep a avut cinci mingi de break, salvate de Makarova, dar românca a reuşit să câştige.

În semifinale, Simona Halep va evolua contra învingătoarei dintre Caroline Wozniacki şi Flavia Pennetta.