14.7 C
Știri de ultima orăSportFotbal - CS Universitatea Craiova a câștigat greu amicalul cu FC Caransebeș

Fotbal – CS Universitatea Craiova a câștigat greu amicalul cu FC Caransebeș

Herghelegiu a adus victoria Craiovei în amicalul cu FC Caransebeș în ultimul minut (foto: Alexandru Vîrtosu)

CS Universitatea Craiova a reușit să se impună, scor 2-1, în partida amicală disputată astăzi, pe stadionul „Municipal” din Drobete Turnu Severin, în compania divizionarei secunde FC Caransebeș, ultima înainte de startul returului Ligii I. Golurile alb-albaștrilor au fost marcate de Vătăjelu (39) și Herghelegiu (90), replica „gugulanilor” venind prin Stoica (47).
CSU Craiova: Bălgrădean – Achim (63, Dumitraș), Frăsinescu (64, Kay), Acka (63, Izvoranu), Vătăjelu (64, Briceag) – Mateiu, Madson (61, Ivan), Brandan (64, Varga), Târnăcop (64, Sin) – Băluţă, Rocha (64, Herghelegiu). Antrenori: Emil Săndoi, Sorin Cârțu.
FC Caransebeș: Pascal – Cotigă, Goșa, C. Dinu, I. Stancu – F. Pârvu, Artean, Lupu, Stoica – Negoescu, Boștină. Au mai intrat: Bușu, Coca, Birău, Manea, Barbu, Suru, Precup, Roman, Săulescu, Popa. Antrenor: Alin Artimon.