12 C
Știri de ultima orăSport Handbal (f): SCM Craiova a învins echipa lui Tadici

Handbal (f): SCM Craiova a învins echipa lui Tadici

Cătălina Cioaric (la minge) şi colegele sale au dominat meciul cu Zalăul (foto: Traian Mitrache)

Echipa feminină de handbal SCM Craiova s-a impus astăzi cu scorul de 22-17 (12-9) în partida de pe teren propriu cu HC Zalău.

Victoria Craiovei vine după şase eşecuri consecutive, iar cu cele trei puncte câştigate astăzi oltencele au revenit pe locul patru în Liga Naţională.

Pentru SCM au evoluat: Paşca, Munteanu – Tiron (5), Zamfirescu (4), Tănasie (1), Apipie (1), Tomescu (1), Cioaric (3), Eidem (2) Ianaşi (4), Lazarin 1, Şelaru şi Georgescu.

Supărat pe cele două arbitre, Gheorghe Tadici a părăsit banca de rezerve în minutul 41

Antrenorul Zalăului, Gheorghe Tadici, a părăsit banca de rezerve a echipei sale în minutul 41, nemulţumit de deciziile brigăzii de arbitrii. Fostul selecţioner al României a coborât la vestiare, iar în scurt timp a urcat în tribună, acolo de unde a urmărit tot restul partidei.