14.5 C
Știri de ultima orăSportCSU Craiova, eliminată de Steaua din Cupă

CSU Craiova, eliminată de Steaua din Cupă

Ferfelea şi colegii săi au părăsit Cupa României cu capul sus

Atmosferă frumoasă joi seară pe „Ion Oblemenco”, 20.000 de olteni au venit să o încurajeze pe CS Universitatea Craiova în tentativa de sa de a o elimina pe Steaua în faza sferturilor de finală ale Cupei României. Au cântat cu Gică Craioveanu și Andrei Păunescu „Oltenia Eterna Terra Nova” și au aplaudat spectacolul pirotehnic organizat de club, dar nu și-au văzut favoriții trimfând, campioana României impunându-se cu 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Raul Rusescu, din penalti, în minutul 68.

CS Universitatea Craiova: Bălgrădean – Târnăcop, Izvoranu, Frăsinescu, Vătăjelu – Mateiu, Madson (’83, Sin), Brandan – Băluţă (’46, Herghelegiu), Bawab, Ferfelea (’74, Cârstea). Antrenori: emil Săndoi, Sorin Cârţu.

Steaua: Cojocaru – Râpă, Luchin, Papp, Latovlevici – Prepeliţă, Breeveld – Stanciu, Neagu (’63, Sânmărtean), Toşca (’46, Chipciu) – Rusescu (’78, Ad. Popa). Antrenor: Constantin Gâlcă.

Cartonaşe galbene: Breeveld ’30, Cojocaru ’84, Sânmărtean ’89, Latovlevici ’90+2.

Au arbitrat: Alexandru Tudor – Mircea Orbuleţ, Alexandru Cerei; Adrian Comănescu.

Observatori: Corneliu Fecioru, Octavian Goga.