12.3 C
Știri de ultima orăSportBox - Craiovenii au câştigat patru finale la Cupa României

Box – Craiovenii au câştigat patru finale la Cupa României

La categoria 60 de kilograme, în finală s-au întâlnit doi sportivi de la CSM Craiova. Sandu Toboşaru (în roşu) l-a învins pe Viorel Fîciu

Cupa României la box – juniori, competiţie organizată de CSM Craiova, s-a încheiat astăzi după disputarea finalelor, la Casa de Cultură a Studenţilor din Bănie.

Pugiliştii de la CSM Craiova au obţinut trei medalii de aur, prin Mario Pascu (50 kg), Sandu Toboşaru (60 kg), James Constantin (75 kg) şi două de argint, prin Viorel Fîciu (60 kg) şi Daniel Băran (63 kg), iar CFR Marfă IRLU Craiova a avut un medaliat cu aur, pe Mihai Anghel  (48 kg).

Rezultatele înregistrate azi în finale:

46 kg: Florin Bălteanu (CS Pandurii Târgu Jiu) – Cristian Dorin Doghi (Universitatea Cluj)

48 kg: Mark Vişan (Petrolul Ploieşti) – Mihai Anghel (CFR Marfă IRLU Craiova)

50 kg: Mario Roki Pascu (CSM Craiova) – Mihai Laurenţiu Popescu (CS Preda Piteşti)

52 kg: Sergiu Marin (CSM Sibiu) – Claudiu Covaciu (CSM Sibiu)

54 kg: Andrei Udubaşa (CSS Râmnicu Vâlcea) – Andrei Sorin Bouroşu (CSM Călăraşi)

57 kg: Alberto Ionuţ Petre (CSM Ploieşti) – Ali Antonio Neacşu (Steaua Bucureşti)

60 kg: Sandu Toboşaru (CSM Craiova) – Viorel Fîciu (CSM Craiova)

63 kg: Răzvan Florin Budnărică (Gladiatorul Com-Val Iaşi) – Daniel Băran (CSM Craiova)

66 kg: Ionuţ Maxim (CSM Călăraşi) – Vlad Haiduc (Compet Petrolul Ploieşti)

70 kg: Marius Neagoe (Chimia Râmnicu Vâlcea) – Antonio Dincă (Comtech Slatina)

75 kg: Andrei Secrieru (LPS Banatul Timişoara) – James Michel Constantin (CSM Craiova)